آمارهای تکاندهنده از وضعیت کرونا در ایران؛ تعداد جانباختگان کرونا ۴ برابر آمار رسمی است | دکتر رضا غیاثوند

بدون نیاز به سوزن انداختن در بیمارستان ها 50 میلیون ایرانی مستعد بیماری عروق کرونر قلب هستند

فصل های جدید

حسین قشلاقی با اشاره به اینکه ویروس کرونا در خلا مدیریت ناکارآمد به طور فزاینده ای نگران کننده است ، گفت: وضعیت فعلی مدت ها پیش توسط کارشناسان پیش بینی شده بود و هشدارهای لازم داده شده است.

طبق گزارش ها آفتاب‌نیوز؛ وی با اشاره به اینکه گزارش شده است که تعداد موارد ناشی از تعداد کم آزمایش CRP در مقایسه با بسیاری از کشورها کم است ، افزود: “میزان واقعی مرگ و میر را نمی توان پنهان کرد و وزارت بهداشت فقط کسانی را مثبت ارزیابی می کند. در میزان مرگ و میر “. .

وی ادامه داد: مرگ هایی که بر اساس یافته های پاراکلینیکی و بالینی اتفاق می افتد برای تیم درمانی کاملاً شناخته شده است اما در لیست مرگ وزارت بهداشت وجود ندارد.

یکی از اعضای شورای عالی نظام پزشکی با اشاره به آماری که بعضاً به طور غیررسمی از سوی برخی مدیران اعلام می شود ، اظهار داشت: با توجه به گزارش های میدانی از تیم پزشکی و همچنین با بررسی آمار دفن ، می توان گفت میزان مرگ و میر تاج در کشور حدود 3 تا 4 برابر آمار رسمی است.

قشلاقی با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل ها توسط مردم ارتباط مستقیمی با درک صحیح و قابل اعتماد آنها از وضعیت فعلی بیماری در کشور دارد ، تصریح کرد: عدم اطلاع رسانی دقیق و دقیق در مورد وضعیت فعلی بیماری در کشور و فقط اعلام وضعیت زرد یا قرمز در شهرها یک اشتباه خطرناک و جبران ناپذیر است و یکی از دلایل مهم افزایش تعداد بیماران و مرگ و میرها است.

وی گفت: علاوه بر ضعف مدیریتی و عدم استفاده صحیح از روشهای رایج و شناخته شده علمی برای کنترل و جلوگیری از شیوع بیماری و عدم هماهنگی کافی بین دستگاههای دولتی در ابعاد مختلف ، سایر عوامل بیماری کنترل نشده و شیب صعود مرده است.

یکی از اعضای شورای عالی نظام پزشکی ، با فرار از کیفیت ماسک های موجود در بازار ، گفت: متاسفانه برخی از ماسک های ارائه شده فاقد کیفیت و استاندارد لازم هستند و از طرف دیگر ، مردم چندین بار و گاهی اوقات ماسک می زنند چند روز برای مشکلات معیشتی “. اگر حداکثر زمان استفاده از ماسک استاندارد چهار ساعت است و اگر به هر دلیلی ماسک از روی صورت برداشته شود ، دیگر نباید استفاده شود.

قشلاقی به پر شدن تخت های بیمارستانی در اکثر مناطق کشور اشاره کرد و گفت: بستری شدن بیماران در بیمارستان پس از شدت علائم ، خستگی مفرط یا بیماری تعداد قابل توجهی از تیم های پزشکی ، نارسایی یا خرابی برخی از تجهیزات حیاتی از جمله ونتیلاتورها و اکسیژن سازهای مرکزی در بیمارستان ها که به دلیل تحریم های آمریکا ترمیم یا تعویض آنها بسیار دشوار شده است ، یکی دیگر از دلایل افزایش مرگ و میر تاج در کشور است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، یکی از اعضای شورای عالی نظام پزشکی خروج از شرایط فعلی و کنترل همه گیری را نیاز به عزم ملی دانست و خاطرنشان کرد: “در این شرایط اقتصادی ، کشور به اطلاعات دقیق و شفاف برای جمعیت نیاز دارد” . با کرونا ، ما از توانایی های جسمی و مالی همه نهادها ، ارگان ها و سازمان های مختلف وابسته به دولت و همچنین بسیج سازمان های غیردولتی با یک فرماندهی واحد و قدرتمند و تلاش برای جلب کمک های بین المللی استفاده می کنیم.

در بیمارستان ها جای سوزن نیست

اگر واکسن کرونا ، ایمنی دائمی ایجاد نکند ، انسان زندگی سختی خواهد داشت

دکتر مینو مهرز ، یکی از اعضای کمیته علمی ستاد مبارزه با فساد کرونا ، در مورد دلیل افزایش مرگ و میر تاج در ایران گفت: “از ماه ژوئن ، هنگامی که ویروس جهش پیدا کرد ، قدرت ترکیب نیز افزایش یافته است.” در همان زمان ، با تظاهراتی که از ماه ژوئن در چند ماه گذشته رخ داده است ، از جمله آزمون های ورودی ، سفرها ، بازگشایی ها و غیره ، ویروس به سرعت در سراسر کشور گسترش یافته است.

آمارهای تکان دهنده در مورد وضعیت تاج در ایران ؛  تعداد کشته شدگان در کرونا چهار برابر آمار رسمی است

وی افزود: از طرف دیگر ، سایر خانواده ها ، همانند روزهای ابتدایی شیوع تاج ، نکات بهداشتی را رعایت نکردند و دور هم جمع شدند. بنابراین می بینیم که همه افراد از افراد مسن گرفته تا جوانان و کودکان به ویروس آلوده شده اند.

مهرز توضیح داد: لازم به ذکر است که بیشتر بیماران ویروسی کرونا به صورت سرپایی و طبق پروتکل تحت درمان قرار می گیرند اما افرادی که در بیمارستان بستری هستند عمدتا از بیماری های زمینه ای رنج می برند و سن آنها بالاتر است. اکنون ، وقتی میزان عفونت زیاد است ، تعداد مرگ و میرها نیز افزایش می یابد. در حال حاضر ، تعداد بستری ها در بیمارستان بسیار زیاد است و جای سوزن در بیمارستان ها وجود ندارد.

یکی از اعضای کمیته علمی ستاد مبارزه با فساد کرونا گفت: “البته به دنبال فرمایش رهبر معظم انقلاب ، بیمارستان های ارتش و وزارت دفاع تعداد زیادی تخت را برای بیماران مبتلا به کرونا خالی کرده اند و افراد به این موارد مراجعه می کنند. بیمارستانها “. بنابراین ، ظرفیت چندین بیمارستان نیروهای مسلح کاهش یافته و برای بیماران مبتلا به بیماری کرونر قلب که نیاز به بستری شدن دارند در نظر گرفته شده است.

مهرز افزود: بنابراین ، هر زمان که تجمع برگزار شود و پروتکل های بهداشتی رعایت نشود ، شیوع افزایش می یابد. در این دوره ، رعایت پروتکل های بهداشتی به مردم سپرده شد و هیچ کس در رعایت آنها سخت گیری نمی کرد. بنابراین ، ما آن را آسان است. از طرف دیگر ، برخی از افراد هنوز به Covid-19 اعتقادی ندارند و با افتخار بدون ماسک می روند و منجر به افزایش آلودگی می شوند.

به گفته وی ، مشاهدات غیر مشاهده شده در ماه های آگوست و سپتامبر اکنون افزایش میزان مرگ و میر را نشان می دهد. قبلاً نیز چندین بار گفته ایم که تنها راه پیشگیری از این بیماری جداشدگی اجتماعی ، پوشیدن ماسک و شستن مکرر دستان است. این سه کاری است که باید برای کنترل کوید انجام دهیم. در عین حال ، ما هنوز نمی دانیم که چه مدت با Covid در جنگ خواهیم بود و هیچ پیش بینی ای برای آینده آن نداریم.

هزینه درمان کرونا زیاد است

مهرز گفت: “ویروس های خانواده Covid-19 پس از هفت تا هشت ماه کنترل شد ، اما بیماری در همه کشورها تا حدودی کنترل می شود و مردم شروع به فعالیت طبیعی و گسترش مجدد می کنند.” اگر افراد اطاعت نکنند ، نه تیم درمانی و نه امکانات درمانی برای کنترل بیماری کافی نیستند. در عین حال ، هزینه درمان تاج بسیار زیاد است. هزینه هر تخت ICU در روز میلیون ها تومان است که همچنان هزینه ها را افزایش می دهد.

آیا تاج بومی جهان می شود؟

یکی از اعضای کمیته علمی در مقر کرونا گفت: “تنها چیزی که ما می دانیم این است که افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند و بهبود می یابند مصونیت کامل ندارند و این امکان پذیر است.” بیماری روی آنها می افتد و دوباره کرونر می شوند. محل قرارگیری یک بیماری به این معنی است که همیشه وجود دارد و هر از گاهی به یک اپیدمی تبدیل می شود ، اگرچه این هنوز مشخص نیست.

زندگی دشوار انسان با کرونا

مهرز به خبرگزاری گفت: “در عین حال ، واکسن کرونا باید تولید شود و باید مشخص شود که آیا می تواند ایمنی دائمی یا کوتاه مدت ایجاد کند ، در این صورت ما باید با این ویروس زندگی سختی داشته باشیم.” آنچه مشخص شده این است که آینده ویروس در حال حاضر غیرقابل پیش بینی است و برای ایمن ماندن باید پروتکل های بهداشتی را دنبال کنیم.

وزارت بهداشت: 50 میلیون ایرانی مستعد بیماری عروق کرونر قلب هستند

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی همچنین گفت که جمعیت تقریباً 50 میلیون نفری کشور در معرض ویروس کرونا قرار ندارند و مستعد ابتلا به عفونت هستند.

به گزارش ایرنا ، دکتر رضا ملک زاده شنبه شب در برنامه خبر تلویزیون افزود: در زمستان اگر نتوانیم اقدامات پیشگیرانه انجام دهیم ، این افراد می توانند به این بیماری مبتلا شوند که در این صورت بیشتر آنها به بیمارستان ها می روند. کردن یک مطالعه جدید در حال انجام است تا درصد تقریبی افراد مبتلا به این بیماری را تعیین کند. ما تخمین می زنیم که میزان ابتلا به این بیماری که قبلاً بین 17 تا 18 درصد بود ، دو برابر شده است.

ماسک بهترین واکسن است

معاون وزیر بهداشت ماسک را بهترین واکسن در حال حاضر علیه ویروس اعلام کرد و گفت: میزان پیشگیری از بیماری کرونر از طریق ماسک ممکن است از واکسن بیشتر باشد. اگر واکسن تولید شود ، احتمالاً حدود 50٪ ایمن است ، اما ممکن است ماسک ایمنی بیشتری نسبت به آن مقدار ایجاد کند. ما از مردم می خواهیم ماسک را جدی بگیرند تا بتوانیم داروی موثری پیدا کنیم.

سال آینده با کرونا روبرو خواهیم شد

وی با اشاره به اینکه سال آینده با بیماری عروق کرونر قلب روبرو خواهیم شد ، گفت: “مردم باید به شدت پروتکل های بهداشتی را دنبال کنند.”

وی در پاسخ به این سال که چه موقع داروی ویژه کرونا تولید و در دسترس عموم قرار می گیرد ، گفت: تهیه داروی جدید ضد بیماری حداقل 2 تا 3 سال طول می کشد تا با این بیماری مقابله کند. مطالعات زیادی در دنیا در زمینه تولید دارو انجام شده است که همه آنها قبلاً در آزمایشگاه تأیید شده اند. ما هنوز درمان موثری برای برخی ویروس ها مانند ابولا نداریم. RemedSivir در یک مطالعه بر روی 1000 نفر موثر بود ، اما روی 2500 نفر آزمایش شد و نتایج نشان داد که آنقدرها که تصور می شد موثر نبود.

ایران از نظر تعداد آزمایش های تاج بسیار پایین تر از میانگین جهانی در مقایسه با جمعیت است

دکتر “مسعود یونسیان” ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این سایت خبری اظهار داشت: “رتبه ما در تعداد آزمایش های تاج 113 نسبت به جمعیت است ، به این معنی که ما خیلی بیشتر هستیم ایران در تعداد موارد پایین تر از میانگین جهانی در این شاخص در تعداد آزمایش های تاج رتبه 13 و 18 را دارد.

یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به تعداد مرگ های ناشی از بیماری عروق کرونر قلب اشاره کرد و گفت: “12٪ از کل مرگ های ما به دلیل بیماری عروق کرونر قلب در 2 هفته گذشته رخ داده است ؛ در حالی که این تعداد در جهان بود حدود 6.5 درصد. این رقم تقریبا نیمی از آمار ایران است. این نشان می دهد که ما از نظر مرگ بالاتر از جهان هستیم.

یونسیان ادامه داد: از مجموع بیماران شناخته شده کرونر در کشورمان که حدود 560 هزار نفر است ، در 2 هفته گذشته حدود 10 درصد داشته ایم. این نسبت در جهان حدود 12.5 درصد است.

منبع :
https://drghiasvand.com/%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%87%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C/
تاریخ انتشار :
2020-10-25 12:24:05

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا