آمار پیش‌خرید از علاقه بالای کاربران به آیفون 14 پرو خبر می‌دهد

ظاهرا فروش مدل های پرو و ​​پرو مکس سری آیفون 14 بسیار بیشتر از مدل های استاندارد و پلاس است.

مینگ چی کو، تحلیلگر برجسته اپل، پیش بینی می کند که مدل های آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس بخش بزرگی از دور اول فروش آیفون های جدید را به خود اختصاص خواهند داد. به طور دقیق تر، او گفت که این دو گوشی 85 درصد از فروش را به خود اختصاص داده اند و مدل پلاس کمتر از 5 درصد از فروش را به خود اختصاص داده است. این 5 درصد دقیقا همان میزان فروش است که باعث شد آیفون مینی از برنامه های اپل حذف شود.

اکنون اطلاعات به دست آمده از پیش خرید آفلاین گوشی های سری آیفون 14 در چین نشان می دهد که آمار واقعاً این گونه است. کو می‌گوید که مدل‌های Pro معمولاً در دور اول فروش بیشتر از آیفون فروش می‌کنند، اما امسال کمی بیشتر از هر سال دیگری است. به نظر می رسد تصمیم اپل برای افزایش فاصله بین مدل آیفون پرو و ​​مدل استاندارد، تصمیمی است که توجه مصرف کنندگان را بیشتر به سمت مدل های گران تر معطوف کرده است.

همانطور که می دانید آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس به مراتب بهتر از دو مدل استاندارد و پلاس هستند. از دوربین عقب اضافی گرفته تا دوربین اصلی بهتر، پردازنده جدیدتر، ظاهر زیباتر، نمایشگر 120 هرتز و غیره، اینها از جمله مواردی هستند که فاصله بین این دو سری را بسیار بیشتر از فاصله بین Pro و Standard کرده است. مدل های نسل های قبل به غیر از آن، مدل های استاندارد و پلاس نسبت به قبل تغییر چندانی نکرده اند. آنها از همان تراشه A15 نسل گذشته استفاده می کنند، دوربین آنها همچنان شامل اصلی و فوق عریض با 12 مگاپیکسل است، صفحه نمایش آنها 60 هرتز است، حتی از صفحه نمایش همیشه روشن پشتیبانی نمی کند، ظاهر آنها کوچکترین تغییری نکرده است. … که احتمالا باعث کاهش فروش آنها نسبت به سایر مدل های استاندارد سال های گذشته خواهد شد.

با این حال، همچنان انتظار می رود که آیفون 14 پلاس بتواند در دراز مدت بهترین عملکرد را از نظر فروش داشته باشد. بر کسی پوشیده نیست که مصرف کنندگان امروزی اغلب خواهان یک صفحه نمایش بزرگ هستند، و در دو یا سه سال گذشته، تنها آیفون بزرگ، گران ترین آیفون موجود (Pro Max) بود که همه نمی توانستند بخرند. از این رو، پیش بینی می شود که ترکیبی از قدرت، امکانات و اندازه ایده آل می تواند آنها را به مدل پلاس سوق دهد. حال باید منتظر ماند و دید که آیا این پیش بینی درست می شود یا خیر.

منبع: GSMArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا