فناوری اطلاعات

آمریکا فروش تراشه به چین را محدود‌تر کرد

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، دولت آمریکا روز گذشته محدودیت های گسترده تری را برای فروش تراشه ها و تجهیزات تولید چیپ ست به چین تصویب کرد تا به توانایی های نظامی و فناوری پکن آسیب برساند.

بر اساس این قوانین جدید، شرکت هایی مانند اینتل و AMD باید از وزارت بازرگانی ایالات متحده مجوز برای تامین تراشه و تجهیزات شرکت های چینی دریافت کنند. علاوه بر این، شرکت‌های خارجی که تراشه‌ها را با استفاده از تجهیزات آمریکایی تولید می‌کنند، با محدودیت‌های گسترده‌ای برای حمل تراشه به شرکت‌های چینی مواجه هستند.

این تصمیم پس از ماه ها افزایش سرمایه گذاری دولت ایالات متحده در تولید تراشه اتخاذ شد. مدتی پیش، جو بایدن لایحه ای 280 میلیارد دلاری امضا کرد که بر اساس آن شرکت هایی که می خواهند کارخانه تولید تراشه در آمریکا بسازند، 52 میلیارد دلار یارانه دریافت می کنند. این اقدام نتیجه ماه‌ها گفت‌وگو بین دولت بایدن و رهبران کنگره مانند سناتور چاک شومر بود که در تلاش برای تقویت رقابت‌پذیری آمریکا در برابر چین در فناوری، به توافق رسیدند.

همانطور که احتمالا می دانید، تراشه های نیمه هادی در حال حاضر در محصولات مختلفی از کارت های گرافیک خودرو گرفته تا خودروهای الکتریکی و تجهیزات نظامی استفاده می شوند. با این کار، آمریکا قصد دارد تا حد زیادی توسعه صنعت چین را متوقف کند. در چند هفته گذشته، برخی از شرکت های بزرگ تولید تراشه از ساخت کارخانه های چند میلیارد دلاری در ایالت های اوهایو و آیداهو خبر داده اند.

چندی پیش جو بایدن برای جشن آغاز ساخت کارخانه 20 میلیارد دلاری اینتل در اوهایو به این ایالت سفر کرد که اینتل با دریافت یارانه از دولت آمریکا در حال ساخت این کارخانه است.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا