آموزش بستن اجباری برنامه‌ در ویندوز 10

یکی از رایج ترین مشکلاتی که کاربران ویندوز 10 با آن مواجه هستند، مشکل پاسخ ندادن به برنامه ای است که کاربر را از انجام کاری باز می دارد. شما حتی نمی توانید برنامه را با روش های معمول ببندید. بنابراین در این مقاله تصمیم گرفتیم به سه روش متداول برای بستن برنامه در ویندوز 10 بپردازیم.

ما با رایج ترین راه برای بستن برنامه شروع می کنیم، یعنی فشار دادن هر دو کلید alt + f4. در مواردی که فشردن کلید X در پنجره ویندوز حدود 20 دقیقه طول می کشد تا برنامه بسته شود و یا گاهی اوقات ماوس به دستورات شما پاسخ نمی دهد، بهتر است ابتدا از این میانبر استفاده کنید. البته این میانبر روش نهایی نیست و گاهی اوقات نمی تواند کار کند.

برنامه را مجبور کنید در ویندوز 10 از طریق Task Manager بسته شود

این یکی از قاطع ترین روش هایی است که مصرف کنندگان معمولاً در صورت عدم پاسخگویی به آن متوسل می شوند. فرقی نمی‌کند برنامه در حال اجرا باشد یا پیام خطا ارسال کند، به این ترتیب تقریباً همیشه می‌توانید برنامه‌ها را در کمتر از چند ثانیه ببندید.

وظیفه آب است

برای باز کردن منوی Lead Task، می توانید Ctrl + Shift + Esc را فشار دهید یا روی نوار ابزار در پایین صفحه کلیک راست کرده و Task Manager را انتخاب کنید. با باز کردن تسک پیشرو و در قسمت Processes می توانید برنامه مورد نظر را انتخاب کرده و در پایین صفحه بر روی عبارت End of task کلیک کنید. اگر نام برنامه در این منو ظاهر نمی شود، می توانید دسترسی جزئیات بیشتر را انتخاب کنید تا به جزئیات بیشتر برای همه برنامه ها دسترسی داشته باشید.

با استفاده از task برنامه را مجبور کنید در ویندوز 10 بسته شود

با توجه به وظیفه در دست، توجه به این نکته نیز مهم است که گاهی اوقات سیستم به کلیدهای صفحه کلید و کلیک های ماوس پاسخ نمی دهد. در این حالت باید همزمان Control + Alt + Delete یا Ctrl + Shift + Esc را فشار دهید و از طریق منوی ظاهر شده، Task Manager را انتخاب کنید، از سیستم خارج شوید یا ویندوز را قفل کنید.

بستن اجباری برنامه ها در ویندوز 10 با دستور cmd

علاوه بر دو روش بالا، می توانید از دستور cmd نیز برای اجبار بستن برنامه ها در ویندوز 10 استفاده کنید. برای این کار، خط فرمان را در کادر جستجوی ویندوز تایپ کنید و بر روی برنامه ظاهر شده کلیک راست کرده و روی start as administrator کلیک کنید. .

دستور cmd

در منوی عبارت cmd لیست برای انجام کار تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید. هنگامی که این دستور را اجرا می کنید، لیستی از تمام برنامه ها، خدمات و فعالیت های در حال اجرا نمایش داده می شود. از آنجایی که هیچ تصویری در این لیست وجود ندارد، اگر با cmd کار نکرده باشید ممکن است کمی گیج شوید. اما یک راه ساده وجود دارد و آن قرار دادن یک دستور خاص با نام برنامه و پسوند exe است. پست.

برنامه را در ویندوز 10 از طریق منوی cmd به اجبار ببندید

به عنوان مثال، فرض کنید می خواهید برنامه نوت بوک را ببندید. در این صورت دستور کافی است taskkill / im notepad.exe وارد. سپس از شما خواسته می شود که برنامه را ببندید و در عرض چند ثانیه خواهید دید که برنامه بسته شده است.

برنامه را در ویندوز 10 از طریق منوی cmd به اجبار ببندید

به عنوان آخرین راه حل، می توانید سعی کنید سیستم خود را مجددا راه اندازی کنید که در صورت دریافت پیام خطا ممکن است مشکل شما حل نشود. اگر شما عزیز از روش خاصی برای بستن اجباری برنامه در ویندوز 10 استفاده می کنید در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید.

منبع: چگونه به گیک

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا