آموزش تبدیل چند فایل PDF به یک فایل در ویندوز و مک

PDF (PDF) یکی از پرکاربردترین فرمت های نوشتاری است که توسط بسیاری از کاربران در حرفه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. اما در مقایسه با Word، ایجاد تغییرات در فایل‌های PDF و ویرایش آن کمی سخت‌تر خواهد بود. به عنوان مثال، یکی از کارهایی که ممکن است لازم باشد انجام دهید این است که چندین فایل PDF را با هم ترکیب کنید. تبدیل چندین PDF به یک فایل واحد مزایای زیادی دارد. به عنوان مثال، برخی ممکن است تعداد زیادی فایل مرتبط را با هم ترکیب کنند تا از بهم ریختگی جلوگیری کنند. با این حال، این فرآیند می تواند برای برخی از کاربران ویندوز و مک کمی دشوار و گیج کننده باشد. به همین دلیل است که در این مقاله به طور کامل آن را یاد خواهیم گرفت.

Adobe Acrobat در حال حاضر یکی از محبوب ترین و بهترین ابزار برای ایجاد هرگونه تغییر در فایل های PDF است. اما عیب این برنامه قیمت 13 دلاری است که باید به عنوان حق اشتراک ماهانه پرداخت کنید. خوشبختانه، راه های دیگری وجود دارد که می توانید چندین فایل PDF را به صورت رایگان ادغام کنید.

دگرگونی چندین فایل PDF در یک فایل در ویندوز

اگر از رایانه ویندوزی استفاده می کنید، می توانید از PDF Splitter و Merger برای ادغام چندین فایل PDF با یکدیگر استفاده کنید. این برنامه شخص ثالث رایگان است و در فروشگاه مایکروسافت موجود است. تا به امروز، 87 درصد از 242 نفری که اپلیکیشن را مشاهده کرده اند، از آن رضایت کامل دارند. بنابراین برای کارهای روزمره، PDF Splitter and Merger را می توان یکی از بهترین اپلیکیشن ها برای ترکیب فایل های PDF دانست. مراحل کار با این برنامه به شرح زیر است.

 • ابتدا برنامه را باز کنید و روی Options ضربه بزنید اتحاد یا جدایش، جدایی کلیک. اگر می خواهید 2 فایل PDF را بدون تغییر ترتیب صفحات ادغام کنید، گزینه ها را انتخاب کنید اتحاد انتخاب کنید.
 • سپس گزینه فایل های PDF را اضافه کنید کلیک کنید و هر تعداد فایلی که می خواهید انتخاب کنید. یکی از ویژگی های خوب این برنامه گزینه هایی است که با آن می توانید فایل های خود را به دلخواه یا بر اساس نام مرتب کنید. همچنین می توانید پیش نمایش فایل های ادغام شده را قبل از ادغام نهایی مشاهده کنید.
 • وقتی ترتیب فایل های PDF مشخص شد، روی گزینه کلیک کنید اتحاد کلیک کنید و فایل جدید را ذخیره کنید.
 • اگر می‌خواهید اکثر فایل‌ها را سفارشی کنید، مثلاً می‌خواهید ترتیب صفحات PDF را تغییر دهید یا فقط بخش‌های خاصی را از هر فایل به فایل دیگری اضافه کنید، باید بخش‌های انتخابی را از صفحات دیگر جدا کنید. برای این کار، وقتی برنامه را باز می کنید، ضربه بزنید جدایش، جدایی کلیک کنید و صفحات مورد نظر خود را جدا کنید. می توانید این صفحات را به صورت فایل PDF یا به صورت فایل های جداگانه ذخیره کنید.
برنامه تقسیم و ادغام PDF
برنامه تقسیم و ادغام PDF

دگرگونی چندین فایل PDF در یک فایل مک

در رایانه‌های مبتنی بر مک، می‌توانید فایل‌های PDF خود را با استفاده از ابزارهای پیش‌فرض در نمایشگر ادغام کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

 • ابتدا فایل PDF را با استفاده از برنامه دانلود کنید تجسم باز کن.
 • سپس به قسمت مرور اون پیش میرفت ریز عکسها کلیک. اکنون می توانید یک تصویر کوچک از هر صفحه از فایل PDF که باز می کنید در گوشه صفحه مشاهده کنید.
 • از اینجا روی صفحه PDF که می خواهید فایل دیگری به آن اضافه کنید کلیک کنید.
 • حالا به گزینه ویرایش و سپس درج کنید و بعد از این صفحه از فایل کلیک.

قبل از کلیک بر روی گزینه صفحه فایل مطمئن شوید فرمت فایلی که باز می کنید PDF باشد در غیر این صورت این گزینه برای شما فعال نمی شود. همچنین، طبق گفته اپل، گاهی اوقات ممکن است نتوانید فایل های PDF رمزگذاری شده را ادغام کنید. در این مورد، باید بررسی کنید که آیا این مجوز توسط PDF صادر شده است یا خیر. برای این کار بر روی گزینه کلیک کنید ابزار و سپس بازرس را نشان دهید کلیک. در نهایت بر روی آیکون قفل کلیک کنید.

 • پس از کلیک بر روی گزینه صفحه فایل فایل PDF مورد نظر برای افزودن به این فایل را انتخاب کنید و سپس ضربه بزنید باز کن کلیک.
 • در نهایت برای گزینه فایل و سپس صادرات به صورت PDF برای ذخیره کلیک کنید.

اما اگر می خواهید ترتیب صفحات PDF را تغییر دهید یا فقط بخش های خاصی را از هر فایل به فایل دیگری اضافه کنید، مراحل زیر را دنبال کنید.

 • تمام فایل های PDF مورد نظر خود را در برنامه ترکیب کنید تجسم باز کن.
 • در هر یک از فایل ها، ضربه بزنید مرور و سپس ریز عکسها برای نمایش یک تصویر کوچک از هر صفحه PDF در گوشه صفحه کلیک کنید.
 • کلید تیم و از گوشه صفحه، روی صفحات PDF که می خواهید به فایل دیگری اضافه کنید کلیک کنید. بعد از اتمام کار اصلی تیم رهایی.
 • صفحات PDF انتخاب شده را بکشید و آنها را در گوشه فایل دیگری که می خواهید آن صفحات را به آن اضافه کنید رها کنید. (اگر Sierra macOS یا نسخه قبلی روی سیستم شما نصب شده است، صفحات انتخاب شده را مستقیماً از گوشه نمایشگر به صفحات فایل دیگر اضافه کنید.)
 • همچنین می‌توانید صفحات PDF را که در گوشه صفحه ظاهر می‌شوند بچرخانید، حذف کنید یا مرتب کنید.

البته راه های دیگری نیز برای تبدیل چندین فایل پی دی اف به یک فایل وجود دارد، اما این دو برنامه از بهترین و ساده ترین راه ها برای ادغام فایل های PDF ویندوز و مک به صورت رایگان هستند.

منبع: Cnet

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا