اپلیکیشن و نرم‌افزار

آموزش ساخت اپل آیدی (به‌روزرسانی 2020)

در این مقاله سه راه برای ساخت اپل آیدی رایگان با توجه به آخرین تغییراتی که اپل در مراحل ساخت اکانت حرفه ای خود در سال 2020 ایجاد کرده است را به شما آموزش می دهیم. آموزش ساخت اپل آیدی با گوشی خود، از طریق وب سایت اپل یا با رایانه شخصی iTunes و نرم افزار با هیلی بیلی مگ.

با توجه به اینکه اپل برای ایجاد “Apple ID” از سال 2020 به ثبت تلفن همراه نیاز دارد اما از شماره های ایرانی پشتیبانی نمی کند، کاربران جدید محصولات اپل در ایران ممکن است نیاز به ایجاد Apple ID و خدمات برای دسترسی داشته باشند. اپل با مشکل مواجه خواهد شد. به همین دلیل ما در تحریریه هیلی بیلی مگ پس از بررسی چندین روش مختلف، روش هایی را به شما معرفی می کنیم که برای اکثر کاربران ساده و قابل دسترس و (تا جایی که امکان دارد) رایگان یا کم هزینه هستند.

آموزش ساخت Apple ID با کامپیوتر (iTunes)

در میان راه حل های موجود، طولانی ترین اما مطمئن ترین راه که کاملا رایگان است، استفاده از iTunes برای ساخت اپل آیدی است. با این روش ابتدا باید نرم افزار iTunes را روی کامپیوتر خود نصب کنید. فرقی نمی کند سیستم عاملی که استفاده می کنید ویندوز باشد یا مک، می توانید آن را از وب سایت اپل یا از فروشگاه مایکروسافت دانلود کنید. پس از نصب iTunes، مراحل زیر را دنبال کنید.

با نحوه ایجاد Apple ID با کامپیوتر آشنا شوید

برای موافقت با شرایط برنامه، Agree را انتخاب کنید.

اپل آیدی بسازید

گزینه Sing in to iTunes را انتخاب کنید.

ایجاد Apple ID 2020

در این مرحله یک پیام پاپ آپ ظاهر می شود که از شما می خواهد گزینه Create New Apple ID را برای ایجاد یک حساب کاربری جدید انتخاب کنید.

آموزش ساخت اپل آیدی (به‌روزرسانی 2020)

در این صفحه برای ادامه مراحل ثبت نام گزینه Continue را انتخاب کنید.

آموزش ساخت اپل آیدی (به‌روزرسانی 2020)

صفحه جدید آدرس ایمیل، رمز عبور و تکرار را از شما می خواهد. حتما در قسمت انتخاب کشور ایالات متحده را انتخاب کرده و گزینه موافقت با شرایط و ضوابط را تایید کنید. رمز عبور باید با حروف بزرگ، کوچک و رقم باشد.

آموزش ساخت اپل آیدی (به‌روزرسانی 2020)

در این قسمت نام، تاریخ تولد و سه سوال شخصی از شما پرسیده می شود. این سه سوال در مواقعی که برای ورود به حساب کاربری خود مشکل دارید به شما کمک می کند، بنابراین بهتر است پاسخ هایی را انتخاب کنید که در آینده به خاطر بسپارید. در پایین گزینه ای وجود دارد که از شما می پرسد آیا می خواهید آخرین اعلان ها را از محتوای iTunes دریافت کنید یا خیر.

آموزش ساخت اپل آیدی (به‌روزرسانی 2020)

مرحله آخر به اطلاعات اضافی از جمله نوع روش پرداخت، آدرس و شماره تلفن نیاز دارد. توجه داشته باشید که از بین روش های پرداخت، گزینه None را انتخاب کنید.

آموزش ساخت اپل آیدی (به‌روزرسانی 2020)

برای ثبت آدرس می توانید یک آدرس اپل آیدی جعلی را در گوگل جستجو کنید و سپس یکی از اولین نتایجی که نشان می دهد را انتخاب کنید یا مستقیما به سایت تولید آدرس جعلی بروید و روی دکمه Random Address کلیک کنید.

آموزش ساخت اپل آیدی (به‌روزرسانی 2020)

ابتدا با استفاده از VPN (ترجیحا آمریکا) به سروری خارج از ایران متصل شوید و موارد درخواستی را در قسمت های مورد نظر قرار دهید.

  • در قسمت Street عدد مورد نظر را وارد کنید
  • در قسمت Apt, Suit, Bldg عبارت را بعد از عدد بنویسید
  • نام شهر را در قسمت City وارد کنید
  • نام کشور را همانطور که در سایت ذکر شده است انتخاب کنید
  • نام کشور را تغییر ندهید
  • در کادر Region Code، پیشوند این ناحیه را وارد کنید
  • در قسمت شماره تلفن، شماره تلفن مورد نظر را وارد کنید
  • گزینه Continue را انتخاب کنید

آموزش ساخت اپل آیدی (به‌روزرسانی 2020)

در این قسمت از شما خواسته می شود کد ارسال شده به ایمیل خود را وارد کنید.

آموزش ساخت اپل آیدی (به‌روزرسانی 2020)

پس از وارد کردن کد پیامی مبنی بر تکمیل ساخت اکانت برای شما ظاهر می شود و باید در پایین صفحه گزینه Continue را انتخاب کنید.

آموزش ساخت اپل آیدی (به‌روزرسانی 2020)

بخش آخر شما را به بخش محتوای iTunes می‌برد که شامل موسیقی، فیلم، کتاب‌های صوتی، پادکست‌ها و رادیو می‌شود.

آموزش ساخت اپل آیدی از طریق وب سایت اپل

البته، به استثنای iTunes، می توانید از طریق وب سایت اپل به آدرس Appleid.apple.com یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید. البته به این صورت است که برای دریافت کد تایید در سایت باید شماره تلفن خارج از ایران را وارد کنید. به این ترتیب می توانید به سه روش مختلف یک اپل آیدی جدید برای خود بسازید.

روش اول: آشنایی مورد اعتماد در خارج از کشور

به این ترتیب می توانید از شماره تلفن یک فرد شناخته شده و مورد اعتماد برای دریافت کد استفاده کنید. در مراحل زیر نیز می توانید از آدرس آن شخص برای تکمیل ساخت اپل آیدی خود استفاده کنید. این روش علاوه بر ساده و ارزان بودن، امنیت حساب شما را تا حد زیادی تضمین می کند.

روش دوم: از شماره های مجازی رایگان و بلند مدت استفاده کنید

وب سایت ها و اپلیکیشن های زیادی وجود دارند که شماره های مجازی را به صورت رایگان یا با هزینه ارائه می کنند. اما اکثر این شماره ها برای مدت محدودی در اختیار شما قرار می گیرند و پس از انقضا به شخص دیگری داده می شوند. برخی از این خدمات حتی شماره هایی را به چند نفر در یک زمان ارائه می دهند. در واقع، اینگونه است که امنیت را فدای ارزانی می کنید.

روش 3: از شماره مجازی Google Voice استفاده کنید

Google Voice نوعی ارتباط است که منحصر به کاربران در ایالات متحده و کانادا است. با این نوع ارتباط، Google Call به کاربران امکان برقراری تماس و ارسال پیام های رایگان را می دهد. اما کاربران در جاهای دیگر نیز می توانند با خرید شماره های مجازی به این سرویس دسترسی داشته باشند. با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید به وب سایت های مختلفی که این اعداد را ارائه می دهند دسترسی داشته باشید. شماره مجازی Google Voice به طور دائم در اختیار شما قرار خواهد گرفت. با استفاده از این شماره یک ایمیل ویژه با رمز عبور در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید محتوای دریافتی از این شماره را در ایمیل مشاهده کنید. در هیلی بیلی مگ، ما با موفقیت یک Apple ID جدید با استفاده از این شماره ایجاد کردیم و آن را با iTunes همگام کردیم. پس از خرید این شماره باید مراحل زیر را طی کنید:

آموزش ساخت اپل آیدی از طریق وب سایت اپل

به Appleid.apple.com مراجعه کنید.

آموزش ساخت اپل آیدی (به‌روزرسانی 2020)

گزینه Create your Apple ID را انتخاب کنید.

از طریق سایت اپل آیدی بسازید

مشخصات و اطلاعات مورد نیاز شامل نام، رمز عبور، شماره تلفن و آدرس ایمیل را وارد کرده و در قسمت Confirm with گزینه Text message را انتخاب کنید تا کد تایید از طریق پیامک دریافت شود. سپس Continue را انتخاب کنید تا به مرحله بعد بروید.

اپل آیدی رایگان

کدی به ایمیل شما ارسال می شود که باید آن را در قسمت مورد نظر وارد کنید.

آموزش ساخت اپل آیدی (به‌روزرسانی 2020)

در این مرحله کد دیگری به شماره مجازی شما ارسال می شود که باید آن را وارد کنید.

آموزش ساخت اپل آیدی (به‌روزرسانی 2020)

فرآیند ایجاد Apple ID با موفقیت به پایان رسید.

شناسه اپل

پس از اتمام ساخت حساب خود، می توانید آن را با iTunes همگام سازی کنید تا آدرس را ثبت کنید. مزیت این روش نسبت به شماره های رایگان و بلند مدت و همچنین ایجاد حساب کاربری iTunes این است که شما به شماره تلفن دائمی دسترسی دارید که در صورت بروز مشکل در مورد آن نگران نباشید. اپل آیدی جدید همچنین می توانید از این شماره برای ایجاد حساب های کاربری در شبکه های اجتماعی و پیام رسان استفاده کنید.

آموزش ساخت اپل آیدی با گوشی (iPhone)

با این روش پس از ورود به منوی تنظیمات گوشی خود باید مراحل زیر را انجام دهید.

با نحوه ساخت اپل آیدی با گوشی خود آشنا شوید

گزینه Sign in to your iPhone را انتخاب کنید.

با آیفون اپل آیدی بسازید

در منوی جدید انتخاب کنید؟ Apple ID نداشته باشید یا آن را فراموش نکنید.

با گوشی خود یک اپل آیدی رایگان بسازید

گزینه Create Apple ID انتخاب بعدی شما خواهد بود.

شناسه اپل

در این مرحله باید نام و نام خانوادگی خود را به همراه تاریخ تولد وارد کنید.

شناسه اپل

اکنون زمان ثبت ایمیل است. گزینه پایین به گونه ای طراحی شده است که شما را از اخبار و مسائل مربوط به خدمات و محصولات اپل مطلع سازد که در صورت تمایل می توانید آنها را فعال کنید.

با گوشی موبایل اپل آیدی بسازید

در این مرحله باید رمز عبور را وارد کرده و آن را تکرار کنید.

با آیفون Ear یک Apple ID بسازید

اکنون باید شماره تلفن خود را وارد کنید که می توانید از آن برای شماره های مجازی یا Google Voice استفاده کنید. سپس گزینه Text Message را برای دریافت کد تایید انتخاب کنید تا کد از طریق پیامک برای شما ارسال شود.

اپل آیدی رایگان

در این مرحله، اپل توافق نامه ای را با شما به اشتراک می گذارد که اگر آن را تایید نکنید، نمی توانید حساب خود را ایجاد کنید. در نتیجه باید گزینه Agree را انتخاب کنید. پس از انجام این مراحل می توانید آدرس و سایر مشخصات را وارد کنید.

با پیروی از توضیحات ارائه شده برای هر یک از این روش ها، می توانید آنچه را که می خواهید انتخاب کنید. همچنین می توانید تجربه خود از ساخت اپل آیدی یا سایر راهکارهای پیشنهادی را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا