آموزش شخصی‌سازی و غیرفعال کردن کلید ویندوز در ویندوز 10

گاهی اوقات یک بازی انجام می دهید یا کاری انجام می دهید که اصلاً به کلید ویندوز نیاز ندارید و در عین حال نمی خواهید ناخواسته با لمس آن کاری را که انجام می دهید ترک کنید. برخی از کیبوردها به طور پیش فرض یک کلید مخصوص برای این کار دارند، اما اگر کلیدی ندارید، می توانید از یک راه حل ساده غیرفعال کردن کلید ویندوز 10 استفاده کنید که نحوه انجام آن را به شما آموزش می دهیم. پدر

یکی از ساده‌ترین راه‌هایی که کاربران می‌توانند تمام کلیدهای صفحه‌کلید را سفارشی کنند، استفاده از ابزار PowerToys است. با این برنامه به راحتی می توانید عملکرد کلید ویندوز را تغییر دهید. البته کلید ویندوز یک میانبر بسیار کاربردی در ویندوز 10 است و توصیه می شود فقط زمانی این کار را انجام دهید که می خواهید بازی یا کار مهمی را انجام دهید که اصلاً به کلید ویندوز نیاز ندارید.

برای غیرفعال کردن کلید ویندوز ابتدا باید نرم افزار PowerToys را دانلود و نصب کنید. ممکن است پس از دانلود و نصب برنامه با پیغام خطایی مواجه شوید که برای اجرای آن به سرویس NET Core نیاز دارید. از طریق لینک زیر می توانید خدمات مورد نظر را دریافت کنید.

زمانی که برنامه را اجرا می کنید با محیطی مشابه محیط تنظیمات ویندوز 10 مواجه می شوید که در منوی سمت چپ گزینه Keyboard Manager را انتخاب کرده و سپس روی Reinforce Key کلیک کنید.

استفاده از کلید صفحه کلید را تغییر دهید

سپس صفحه ای باز می شود که برای نمایش کلیدهای مختلف باید روی نماد “+” کلیک کنید. در لیست کلیدها، کلید Windows را انتخاب کرده و روی گزینه Undefined در سمت راست قسمت Mapped To کلیک کنید.

کلید ویندوز را در ویندوز 10 غیرفعال کنید

سپس روی “OK” کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند. پس از کلیک بر روی OK، برنامه از شما می پرسد که اگر با همان تنظیمات ادامه دهید، دیگر نمی توانید از کلید ویندوز استفاده کنید.

کلید ویندوز را در ویندوز 10 غیرفعال کنید

در این قسمت با کلیک بر روی گزینه “Continue anyway” می توانید کلید ویندوز را تا زمانی که دیگر به آن نیاز ندارید غیرفعال کنید.

کلید ویندوز را در ویندوز 10 غیرفعال کنید

تنظیمات اعمال شده ذخیره شده و زمانی که احساس کردید به یک کلید ویندوز با عملکرد قبلی نیاز دارید، کافیست برنامه را باز کنید و وارد قسمت “Keyboard Manager” شوید، دستور تعریف شده را حذف کنید.

کلید ویندوز را در ویندوز 10 غیرفعال کنید

یکی از مزیت های این برنامه نسبت به برنامه هایی مانند SharpKeys و تنظیمات رجیستری ویندوز محیط ساده است و پس از سفارشی سازی کلیدها نیازی به راه اندازی مجدد کامپیوتر نیست. اگر راهی برای غیرفعال کردن کلید ویندوز در ویندوز 10 می شناسید، لطفاً آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: چگونه به گیک

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا