آپدیت جدید ویندوز 10 فلش پلیر را حذف می‌کند و جلوی نصب آن را می‌گیرد

مایکروسافت یک به‌روزرسانی اختیاری برای ویندوز 10 منتشر کرده است که برنامه Adobe Flash را از سیستم عامل حذف کرده و از نصب مجدد آن جلوگیری می‌کند. همانطور که احتمالا می دانید، این نرم افزار در سال 2021 به پایان خواهد رسید و اکنون مایکروسافت می خواهد کاربران را برای این کار آماده کند.

البته طبق بررسی ها، این آپدیت با نام KB4577586 تنها نسخه فلش ویندوز 10 را حذف می کند و هیچ ارتباطی با نسخه مستقل نصب شده توسط کاربر ندارد. علاوه بر این، این به روز رسانی فلش ویندوز 10 را به همراه مایکروسافت اج یا سایر مرورگرها حذف نمی کند.

نوشته های مشابه

به روز رسانی ویندوز 10 فلش پلیر را حذف می کند

تا پایان سال جاری، پشتیبانی از ویندوز 10 برای فلش به طور رسمی با انتشار به روز رسانی برای اینترنت اکسپلورر 11 و نسخه قدیمی مرورگر اج پایان می یابد. نسخه ژانویه اج کروم مایکروسافت اج نیز در ژانویه 2021 پشتیبانی از فلش را متوقف خواهد کرد. مایکروسافت در مورد انتشار این به روز رسانی جدید نوشت: “ما این به روز رسانی حذف فلش را قبل از پایان پشتیبانی منتشر می کنیم تا به کاربران کمک کنیم سیستم خود را برای هر گونه اثراتی که ممکن است رخ دهد آماده کنند. با حذف Adobe Flash Player. »

ماه گذشته، مایکروسافت برنامه ای را برای پایان دادن به پشتیبانی از Flash منتشر کرد و اعلام کرد که در تابستان 2021، فریم ها و سایر اجزای مرتبط با فلش از نسخه های قدیمی اج و اینترنت اکسپلورر 11 حذف خواهند شد. گوگل همچنین اعلام کرد که پشتیبانی از فلش را متوقف می کند. مرورگر کروم تا پایان سال جاری خود ادوبی نیز تا پایان سال 2020 توسعه فلش را به طور کامل متوقف خواهد کرد.

منبع: Engadget

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم
دکمه بازگشت به بالا