فناوری اطلاعات

آپدیت One UI 4.1 برای سری گلکسی S10 و نوت 10 عرضه شد

سامسونگ سرانجام روند انتشار به‌روزرسانی رابط کاربری One UI 4.1 را برای سری گلکسی اس 10 و گلکسی نوت 10 (پرچم‌داران سال 2019) آغاز کرد.

سامسونگ آماده عرضه رابط کاربری One UI 4.1 با تعدادی ویژگی نرم افزاری است. بسیاری از گوشی ها واجد شرایط دریافت این به روز رسانی هستند و بسیاری از آنها قبلاً آن را دریافت کرده اند. البته گوشی های گلکسی اس 22 این شرکت کره ای که به تازگی عرضه شده اند به صورت پیش فرض از این رابط استفاده می کنند اما گوشی های دیگری مانند گلکسی اس 21، نوت 20، اس 20، نوت 10 و اس 10 به ترتیب باید پرچمدار این شرکت کره ای باشند. آپدیت را دریافت کنید.

در حال حاضر به نظر می رسد نوبت به دارندگان سری گلکسی اس 10 و نوت 10 رسیده است، بنابراین به احتمال زیاد آپدیت جدید را به عنوان آخرین به روز رسانی نرم افزاری امتحان خواهند کرد. این گوشی ها با اندروید 9.0 به عنوان سیستم عامل پیش فرض و رابط کاربری با One UI 1.5 عرضه شدند و طبق سیاست قدیمی سامسونگ قرار بود اندروید 11 باشند، اما دیدیم که این اتفاق نیفتاد زیرا این شرکت تصمیم به ارائه گوشی های پرچمدار گرفت. از سال 2019 به بعد 3 سال از نظر نرم افزاری و 4 سال از نظر امنیتی از خود حمایت کنید.

البته این سیاست در حال حاضر تغییر کرده است به طوری که از سال 2021 به بعد تمامی گوشی های قدرتمند این شرکت کره ای اعم از تولیدکنندگان و پرچمداران درجه یک میان رده به مدت 4 سال به روز رسانی نرم افزاری و به مدت 5 سال آپدیت های امنیتی دریافت خواهند کرد. اما این سیاست شامل سری گلکسی اس و نوت 10 نمی شود و این محصولات با اندروید 12 که قبلا برای آن ها منتشر شده بود و در نهایت همین آپدیت نرم افزاری کار نمی کنند.

گوشی هایی که در حال حاضر واجد شرایط این به روز رسانی هستند عبارتند از: گلکسی اس 10، گلکسی اس 10 پلاس، اس 10 5G و گلکسی اس 10 ای، و گلکسی نوت 10 و نوت 10 پلاس. این آپدیت جدید نیز مبتنی بر اندروید 12 است، بنابراین از نظر سیستم عامل تغییر چندانی نخواهد داشت، اما رابط کاربری، چون کمی جدیدتر است، ویژگی های خوبی دارد.

به روز رسانی Galaxy S10 One UI 4.1
آپدیت One UI 4.1 برای سری گلکسی S10 و نوت 10 عرضه شد

این آپدیت برای گوشی های سری گلکسی نوت (1049 گیگابایت) بسیار بزرگ است و تغییرات چندوظیفه ای خوبی را به این محصولات اضافه می کند. شماره فریمور این آپدیت N976BXXU7HVC6 است که شامل بسته امنیتی مارس نیز می شود. این آپدیت برای گوشی های سری گلکسی اس 10 شامل بسته امنیتی ذکر شده نیز می شود.

این واقعیت که ما به گوشی‌های گلکسی نوت 10 لایت و اس 10 لایت اشاره نکردیم به این دلیل نیست که این تلفن‌ها واجد شرایط به‌روزرسانی One UI 4.1 نیستند. در واقع این گوشی ها در سال 2020 وارد بازار شدند، بنابراین هفته گذشته همراه با سری گلکسی نوت و اس 20، آپدیت مذکور برای آنها منتشر شد. البته این آپدیت هنوز برای تمامی کاربران این گوشی ها منتشر نشده است، اما در عین حال شاید شنیده باشید که روند انتشار آن آغاز شده است. نگران نباشید، این تاخیرها طبیعی است و قطعا ظرف یکی دو هفته پس از اعلام آپدیت محصول مشابه، آن را دریافت خواهید کرد.

یکی از هیجان انگیزترین اتفاقاتی که در این آپدیت جدید رخ داده این است که این شرکت کره ای در نهایت به کاربران اجازه می دهد تا تنظیمات مربوط به سرویس بهینه سازی بازی یا همان GOS را که قبلا شنیده بودیم کنترل کنند و سرعت گوشی را برای راه اندازی 10000 اپلیکیشن مختلف کاهش دهد. و بازی ها البته یا در آپدیت جدید کنترل در دست کاربر خواهد بود و یا این لیست بلندبالا که در ابتدا در آن گنجانده شده بود، کاهش یافته و به یک سری بازی محدود شده است. همچنین قابلیت افزودن رم مجازی به رم اصلی گوشی با این آپدیت به گوشی های این شرکت کره ای اضافه می شود که طی آن می توانید حداقل 2 و حداکثر 8 گیگابایت رم از حافظه داخلی خود به اصلی اضافه کنید. رم در میان 4 مقدار مختلف وظیفه بهبود عملکرد گوشی.

منبع: GSMArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا