آیا استفاده از اپل واچ بدون آیفون ممکن است؟

اپل واچ محبوب ترین ساعت هوشمند در جهان است، اما همانطور که احتمالا می دانید، بدون استفاده از آیفون، بسیاری از ویژگی ها را از دست می دهید. بنابراین برای برخی از کاربران این سوال پیش می آید که آیا اصلا می توان از اپل واچ بدون آیفون استفاده کرد؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

برای راه اندازی اپل واچ به آیفون نیاز است

اپل واچ

اول از همه، می توان گفت که نمی توان اپل واچ را بدون استفاده از آیفون اجرا کرد. زیرا برای استفاده از اپل آیدی اپل واچ باید به آیفون متصل باشد. یعنی حتی با آی پد هم نمی توانید این کار را انجام دهید. به ویژه، برای راه اندازی اپل واچ به آیفون 6 اس یا مدل های جدیدتر نیاز دارید.

اپل واچ به گونه ای طراحی و ساخته شده است که بسیاری از ویژگی های آن به آیفون وابسته است. این به ویژه برای مدل های WiFi بالاتر صادق است. همانطور که می دانید، اپل همیشه مدل ساعت هوشمند سلولی خود را ارائه می دهد که می تواند تا حد زیادی به عنوان یک گجت مستقل عمل کند.

اگر از مدل سلولار اپل واچ بدون آیفون استفاده می کنید، احتمالا باتری آن تمام روز دوام نخواهد آورد. از طرفی مدل وای فای نیز وابستگی زیادی به آیفون دارد و بدون آیفون عملا حسرت یک ساعت هوشمند با امکانات فراوان را خواهید خورد.

کارهایی که می توانید بدون آیفون انجام دهید

برخی از ویژگی ها، به ویژه آنهایی که مربوط به سلامت و تندرستی هستند، می توانند مستقل از آیفون کار کنند. این بدان معناست که وقتی اپل واچ را در دست می گیرید، اما آیفون همراه شما نیست، ممکن است از ویژگی هایی مانند شمارش مراحل و بررسی کالری های از دست رفته مطلع شوید. همچنین باید به قابلیت بررسی ضربان قلب بدون نیاز به استفاده از آیفون اشاره کرد. اگر با اپل واچ می خوابید، این ساعت می تواند وضعیت خواب شما را بررسی کند. برنامه هایی مانند یادداشت های صوتی، عکس ها و تقویم نیز می توانند همانطور که انتظار می رود کار کنند.

اگر آیفون ندارید، اپل واچ نخرید

اپل واچ

به طور کلی، اگر آیفون ندارید، خرید اپل واچ اصلا عاقلانه نیست. حتی اگر بتوانید اپل واچ را با یک دوست و آشنا با آیفون راه اندازی کنید، کل ساعت به گونه ای طراحی شده است که ویژگی های مورد نظر شما را با اپل آیدی و گوشی شما ارائه دهد. بنابراین در این شرایط توصیه می کنیم با توجه به بودجه خود از بین تعداد زیاد ساعت های هوشمند موجود در بازار بهترین گزینه را انتخاب کنید تا از تجربه بهتری برخوردار شوید.

منبع: How To Geek

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا