آیا اپل آیفون SE 2 را با قیمت کمتر در بازار نگه می‌دارد؟

شایعه شده است که اپل در تاریخ 8 مارس (17 مارس) از جدیدترین محصولات خود رونمایی خواهد کرد که یکی از آنها آیفون SE 3 است. از نظر قیمت نیز این گوشی به احتمال زیاد همانند نسل قبلی با قیمت 399 دلار در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت. اکنون به گفته یکی از تحلیلگران بلومبرگ، اپل ممکن است به تولید آیفون SE 2 ادامه دهد، اما قیمت آن به حدود 200 دلار خواهد رسید. اگرچه هیچ مدرک معتبری برای این تصمیم وجود ندارد، اما از سوی دیگر نمی توان مزایای چنین تصمیمی را کتمان کرد.

با این قیمت، اپل می تواند سهم بازار خود را در کشورهای فقیر به میزان قابل توجهی افزایش دهد. همانطور که احتمالا می دانید اپل تا به حال آیفونی با قیمت 200 دلار عرضه نکرده است و نسل دوم آیفون SE نیز مانند نسل قبل ارزان ترین گوشی این شرکت است. اما این تحلیلگر پیش بینی می کند که به دلیل کاهش قیمت قطعات دست دوم، اپل اکنون ممکن است قیمت نسل دوم آیفون SE را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

به نظر می رسد در سال 2020 قیمت قطعات مورد استفاده برای آیفون SE 2 حدود 200 دلار بوده است و این بدان معناست که اپل نمی تواند این گوشی را با این قیمت پایین عرضه کند. اما اکنون قیمت قطعات این گوشی بسیار کاهش یافته است. همانطور که احتمالا می دانید اپل یکی از شرکت هایی است که همیشه حاشیه سود قابل توجهی برای محصولات خود دارد. بنابراین اگر آیفون SE 2 200 دلار قیمت داشته باشد، مطمئنا سود چندانی به خزانه این شرکت وارد نخواهد کرد. اما از سوی دیگر، اپل می تواند این کاهش سود را با افزایش تعداد کاربران اکوسیستم خود با فروش خدمات و سایر محصولات خود به این دسته از مصرف کنندگان جبران کند.

آیفون SE 2

مدیران اپل در درجه اول بر بازار گوشی های پیشرو تمرکز می کنند و این شرکت هرگز بازار گوشی های ارزان قیمت را جدی نگرفته است. اما از طرفی همین شرکت همیشه بعد از معرفی مدل های جدید، نسل های قبلی آیفون ها را با قیمت کمتری روانه بازار می کند. به عنوان مثال، پس از معرفی آیفون 13، این شرکت قیمت آیفون 12 را کاهش داد و به ساخت آیفون 11 ادامه داد که در حال حاضر قیمتی معادل 499 دلار دارد. این بدان معناست که این گوشی ارزان ترین آیفون بعد از iPhone SE 2 است.

البته لازم به ذکر است که اپل هنوز تولید آی‌پاد تاچ را متوقف نکرده است، زیرا برخی از مصرف‌کنندگان در کشورهای فقیر که توانایی خرید آیفون را ندارند، می‌توانند این گجت را خریداری کنند، ممکن است به بخشی از اکوسیستم اپل تبدیل شوند. اپل در سال 2019 یک آیپاد تاچ جدید معرفی کرد و از آن زمان تاکنون مدل جدیدی عرضه نشده است. در حال حاضر مدل 32 گیگابایتی این گجت 199 دلار قیمت دارد که به این معنی است که آیفون SE 2 با قیمت 199 دلار جایگزینی ایده آل برای آن خواهد بود.

در حالی که این به هیچ وجه غیر منطقی نیست، اپل احتمالا تولید آیفون SE 2 را متوقف می کند و مصرف کنندگان برای استفاده از ارزان ترین مدل آیفون چاره ای جز خرید آیفون SE 3 نخواهند داشت. همانطور که احتمالا می دانید این گوشی از چیپست A15 بهره می برد و در نتیجه از اینترنت 5G نیز پشتیبانی می کند. از نظر طراحی تفاوتی بین این گوشی با نسل قبلی آن وجود ندارد اما از طرفی باید منتظر دوربین بهتری باشیم.

منبع: MacRumors

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا