فناوری اطلاعات

آیا ایرپادز پرو 2 ضد آب است؟

اپل همزمان با سری آیفون 14 ایرپاد پرو 2 را معرفی کرد که در مقایسه با قبل، این محصول یکسری بهبودهایی دارد اما در قسمت دوام نه؛ اکنون با عرضه این محصول، فرصتی برای مشاهده ضدآب بودن یا نبودن AirPods Pro 2 فراهم شده است.

اگرچه AirPods Pro 2 جدیدترین هدفون بی سیم اپل است، اما تغییرات خوبی نسبت به نسل قبل دارد، از جمله تراشه H2 برای بهبود فرآیند اتصال با گوشی، بهبود فرآیند حذف نویز و میکروفون داخلی برای بهبود کیفیت. و به عمر باتری بیشتر اشاره کرد. اما به نظر می رسد اپل در این نسل تغییری در دوام و کیفیت این محصول نداشته است و AirPods Pro 2 حداقل روی کاغذ همچنان از این نظر شبیه به AirPods Pro است.

حال این سوال برای کاربران پیش آمده که آیا AirPods Pro 2 ضد آب است یا ضد آب؟ زیرا بسیاری از افراد هنگام ورزش از این محصولات استفاده می کنند و می خواهند بدانند که آیا تعریق به این دستگاه آسیب می زند یا خیر. اپل مدعی است هدفون و کیس شارژ جدید از استاندارد ضد آب IPX4 استفاده می کند. این بدان معنی است که آنها می توانند در برابر تعریق خوب عمل کنند و بدون مشکل به کار خود ادامه دهند.

اگر با استاندارد IP آشنایی ندارید، باید بگوییم که عدد اول بعد از حرف “P” در واقع نشان دهنده میزان مقاومت یک محصول در برابر نفوذ گرد و غبار است. عدد بعدی میزان مقاومت در برابر نفوذ آب را نشان می دهد. این بدان معنی است که AirPods Pro 2 مقاومت خاصی در برابر گرد و غبار ندارد، زیرا هیچ گواهی رسمی برای آن وجود ندارد، اما می تواند تا حدودی در برابر آب مقاوم باشد. اما پایداری به معنای قرار دادن محصول در آب و عدم انتظار مشکل نیست.

قطرات آب کم فشار اگر تا 10 دقیقه از هر جهت وارد AirPods Pro 2 یا کیف شارژر شوند مشکلی ایجاد نمی کنند. اما نباید با آن شنا کنید یا با آن به ساحل بروید زیرا آب دریا ذراتی دارد که می تواند به محصول آسیب برساند. اما توصیه می شود حتی با رعایت استانداردهای مربوطه گوشی یا هر گجت هوشمند دیگری را تا حد امکان در معرض آب قرار ندهید زیرا ممکن است آسیب ببیند.

AirPods Pro 2 به عنوان پرچمدار هدفون بی سیم اپل، از ویژگی های خوبی مانند حذف هوشمند نویز فعال و حالت صدای محیط پشتیبانی می کند و قیمتی معادل 250 دلار دارد.

منبع: XDA-Developers

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا