آیا اینستاگرام به‌زودی جای توییتر را به‌عنوان منبع خبر می‌گیرد؟

به نظر می رسد اینستاگرام در آینده نزدیک جایگزین توییتر به عنوان منبع خبری خواهد شد. به گزارش موسسه دیجیتال نیوز، یکی از زیرمجموعه های رویترز، استفاده از پلتفرم اینستاگرام به عنوان منبع خبری از سال 2018 دو برابر شده است.

این روند بیشتر در بین جوانان رایج است، تقریباً یک چهارم بریتانیایی های 18 تا 24 ساله از اینستاگرام به عنوان منبع خبری استفاده می کنند. بیش از یک سوم افرادی که در این گزارش مورد بررسی قرار گرفتند از اینستاگرام استفاده می کنند و این تعداد برای افراد زیر 25 سال به دو سوم می رسد. علاوه بر این، 11 درصد از آنها از اینستاگرام برای دسترسی به اخبار استفاده می کنند که تنها 1 درصد کمتر از توییتر است.

به گفته نیک نیومن، نویسنده اصلی این گزارش، “اینستاگرام در بین جوانان بسیار محبوب شده است و این افراد در داستان هایی که ارائه آسان و بصری هستند مهارت دارند.”

گزارش‌های ویدئویی اخیر در مورد تغییرات آب و هوا، جنبش در مورد اهمیت زندگی سیاه‌پوستان و شیوع ویروس کرونا تاثیر زیادی بر افزایش تعامل با این پلتفرم داشته است.

منبع خبری اینستاگرام

با این حال، نیک نیومن می‌گوید که رشد اینستاگرام به‌عنوان منبع اخبار لزوماً به این معنا نیست که جای پلتفرم دیگری را بگیرد و کاربران بتوانند از فیس‌بوک و اینستاگرام یا اینستاگرام و توییتر برای دسترسی به اخبار استفاده کنند.

فیسبوک علاوه بر واتس اپ، مالک اینستاگرام است، به همین دلیل است که میلیاردها کاربر در سراسر جهان از پلتفرم های متعلق به فیس بوک استفاده می کنند. این در حالی است که طبق یک تحقیق، بسیاری از افراد اعتماد چندانی به شبکه های اجتماعی به عنوان منبع خبر ندارند.

بر اساس این گزارش، تنها 26 درصد از مردم به رسانه‌های اجتماعی به عنوان منبع اخبار درباره ویروس کرونا اعتماد دارند. از سوی دیگر، حدود 59 درصد مردم به دولت ها و سازمان های خبری به عنوان منابع خبری اعتماد دارند.

منبع: تلویزیون پیشرفته

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا