آیا دستگاه‌های وای‌فای اکستندر برای بهبود سیگنال وای‌فای واقعا مفید هستند؟

توسعه دهنده های وای فای که معمولا به آن ها افزایش دهنده محدوده می گویند، در بین کاربران حرفه ای شهرت خوبی ندارند و اکثر کارشناسان مردم را از خرید این دستگاه ها منصرف می کنند. اما آیا واقعا این دستگاه ها بی فایده هستند یا می توانند در بهبود سیگنال وای فای موثر باشند؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

برای افرادی که با این نوع دستگاه ها آشنایی ندارند، باید بگوییم که توسعه دهنده های وای فای با دریافت اینترنت از روتر و توزیع مجدد آن در مکان های دور، شبکه وای فای را گسترش و تقویت می کنند.

چرا توسعه دهنده های وای فای حجیم هستند؟

توسعه دهنده وای فای

از یک طرف، متخصصان فناوری و کاربران حرفه ای از بی فایده بودن این نوع دستگاه ها صحبت می کنند. البته این انتقادات بی اساس نیست و این گونه افراد با مدرک نقد می کنند. از طرفی در برخی از فروشگاه های اینترنتی می توانید نظرات مثبت بسیاری از برخی کاربران را در قسمت نظرات مطالعه کنید.

اما نکته اصلی این است که توسعه دهنده های Wi-Fi یک باند برای مشکلات شبکه هستند. در ادامه به برخی از این انتقادات خواهیم پرداخت. اما در نهایت با وجود معایب این نوع دستگاه ها، شاید استفاده از آنها تنها راه حل موقت موجود برای کاربران باشد.

توسعه دهنده وای فای پهنای باند را کاهش می دهد

بسته به نحوه عملکرد وای فای و نحوه اتصال توسعه دهنده ها به روتر اصلی، هر گجتی که به توسعه دهنده متصل باشد، پهنای باند را کاهش می دهد. البته اگر فشار زیادی به اینترنت وارد نکنید، چنین مشکلی را احساس نمی کنید. البته برخی از اکستندرهای با کیفیت سعی در ارائه ساختار مشبک دارند و این رویکرد تا حدود زیادی این مشکل را حل می کند.

اما بالاخره اکستندرهای ارزان قیمتی که اکثر کاربران این نوع دستگاه ها استفاده می کنند از این روش استفاده نمی کنند. همچنین، حتی اگر مودم شما از وای فای 6 یا 7 پشتیبانی می کند، اکستندرهای ارزان قیمت معمولا از نسخه های قدیمی وای فای استفاده می کنند و این تفاوت منجر به افت عملکرد می شود.

این نوع دستگاه ها ثبت می شوند (یک تاخیر) ایجاد کردن

توسعه دهنده وای فای

علاوه بر کاهش پهنای باند باید به تاخیر یا تاخیر نیز اشاره کرد. البته در برخی زمینه ها ایجاد ژورنال برای کاربر مهم نیست. به عنوان مثال، هنگامی که یک ویدیو را استریم می کنید، تنها در ابتدای ویدیو با این مشکل مواجه می شود. اما برای چیزهایی مانند بازی، تاخیر یک مشکل بزرگ است.

قدرت پایین برای پشتیبانی از چندین ابزار

اکثر توسعه دهنده های وای فای از نظر سخت افزاری قدرت زیادی ندارند. به عنوان مثال، بسیاری از آنها حداکثر 25 ویجت را پشتیبانی می کنند و البته این در صورتی است که ویجت های مورد نظر فشار زیادی به شبکه وارد نکنند. اگرچه برخی از آنها از تعداد بیشتری گجت پشتیبانی می کنند، اما قیمت این دستگاه ها بسیار بیشتر است. بنابراین اگر می خواهید از این نوع وسایل برای محل کار استفاده کنید باید محدودیت های آن ها را نیز در نظر بگیرید.

سازگاری ضعیف با وای فای موجود

توسعه دهنده وای فای

از بین همه انتقادات، این مورد معمولاً بیشترین توجه را به خود جلب می کند. اکثر کاربران معمولی می گویند که مسائلی مانند تاخیر و کاهش پهنای باند مشکل بزرگی برای آنها نیست. اما در این بین نمی توان موضوع سازگاری با شبکه وای فای فعلی را نادیده گرفت. بخشی از این مشکل از نبود استاندارد خاصی برای توسعه دهنده های وای فای ناشی می شود. به عنوان مثال، بیشتر مزایایی که سازندگان توسعه دهنده وای فای ارائه می دهند مربوط به استفاده با مودم ها و روترهای تولید شده توسط همان شرکت است.

به دلیل این تداخل ها، کاربران یا باید از دو SSID برای اتصال به شبکه وای فای استفاده کنند و حتی اگر امکان استفاده از یک SSID وجود داشته باشد، ممکن است جدیدترین گجت هر از چند گاهی با قطع شدن شبکه وای فای مواجه شود. کند بودن وای فای بد است، اما شبکه وای فای که مکررا قطع می شود حتی بدتر است.

آیا همه توسعه دهنده های وای فای بی فایده هستند؟

آیا دستگاه‌های وای‌فای اکستندر برای بهبود سیگنال وای‌فای واقعا مفید هستند؟

با خواندن این مطلب احتمالاً به این نتیجه رسیده اید که چنین وسایلی کاملاً بی استفاده هستند و پرداخت هزینه برای آنها صرفاً هدر دادن پول است. در مجموع، باید بگوییم که اگر بودجه کافی برای خرید مودم و روتر بهتر دارید، بهتر است این کار را انجام دهید تا اینکه فقط یک بند کمک موقت روی مشکلات شبکه وای فای خود قرار دهید.

به عنوان مثال، اگر نقطه مرده ای در خانه خود دارید، استفاده از توسعه دهنده وای فای یک راه حل ارزان قیمت برای این مشکل است. به عنوان مثال، اگر یک سیستم آبیاری هوشمند برای درختان حیاط خود نصب کرده اید که در اتصال به وای فای مشکل دارند، یک توسعه دهنده Wi-Fi ممکن است به خوبی نیازهای شما را برآورده کند. بنابراین با وجود نقاط ضعف این نوع دستگاه ها، بهترین و ارزان ترین راه حل ها برای برخی مواقع به شمار می روند.

منبع: How To Geek

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا