فناوری اطلاعات

آیا قابلیت تشخیص تصادف آیفون 14 به درستی کار می‌کند؟

یکی از کاربران یوتیوب تصمیم گرفت عملکرد تشخیص خرابی آیفون 14 را با یک تست واقعی بررسی کند.

اگر رویداد معرفی سری آیفون 14 را دنبال کرده باشید، احتمالا می دانید که امسال اپل قابلیتی به نام تشخیص تصادف را به این محصولات و همچنین ساعت های هوشمند خود اضافه کرده است که به لطف یک سری سنسورهای پیشرفته و جدید می تواند تشخیص دهد که چه زمانی این مشکل، یک پیام فوری ارسال کنید. البته این به شرطی است که کاربر برای چند ثانیه به تلفن پاسخ ندهد.

اگرچه این قابلیتی است که امیدواریم هرگز از آن استفاده نکنید، اما همچنان یکی از بهترین ویژگی های محصولات اپل است که می تواند در شرایط سخت به کاربران کمک کند. توانایی تشخیص تصادفات در بررسی های بسیاری از سری آیفون 14 ذکر شده است، اما هیچ یک از آنها نتوانسته اند آن را در عمل آزمایش کنند تا ببینند آیا کار آن واقعاً دقیق است یا خیر. اگرچه طبیعی بود که این اتفاق بیفتد.

اما یکی از کاربران یوتیوب تصمیم گرفت این آزمایش عجیب و غریب را در دنیای واقعی انجام دهد تا ببیند آیا تمام ادعاهای اپل در مورد این ویژگی درست است یا خیر. در این تست، آیفون 14 پرو در یک وسیله نقلیه بدون سرنشین قرار می گیرد تا مشخص شود چه تاثیراتی را می تواند به عنوان تصادف تشخیص داده و فعال کند.

در این ویدیوی شش و نیم دقیقه ای کاربر یوتیوب سعی در شبیه سازی تصادف در موقعیت های مختلف داشته است. بر اساس داده ها، سرعت گیرهای کوچک این ویژگی را فعال نمی کند، اما در دو تست تصادف، آیفون 14 پرو توانست به درستی تشخیص دهد که تصادف رخ داده است. توجه داشته باشید که این عملکرد زمانی اجرا می شود که هیچ راننده ای در خودرو نباشد و کسی در اطراف نباشد. از طرفی این قابلیت در کشور ما وجود ندارد، بنابراین توصیه می شود در صورت خرید آیفون 14، عملکرد صحیح آن را در شرایط واقعی تست نکنید.

چیزی که این ویدیو را جالب می کند این است که ویژگی تشخیص حادثه کمی حساس تر از ادعای اپل است. به این ترتیب، این حادثه ممکن است خیلی شدید نباشد، اما تلفن یا ساعت شما همچنان می‌تواند به لطف سنسورهای پیشرفته‌اش آن را تشخیص دهد. یعنی ماشین نیازی به انحراف یا خدای ناکرده وارونه شدن ندارد. همین صدای بلند ناشی از تصادفات نیز می تواند عملکرد ذکر شده را فعال کند.

اپل در مورد این ویژگی گفت:

با شتاب‌سنج دو هسته‌ای که می‌تواند تا 256 نیروی G را اندازه‌گیری کند، و همچنین یک ژیروسکوپ با دامنه دینامیکی بالا، ویژگی تشخیص تصادف آیفون می‌تواند زمانی که شما در یک تصادف جدی هستید را تشخیص دهد و به‌طور خودکار با خدمات اضطراری تماس بگیرد. این قابلیت همچنین از سنسورهای موجود در گوشی مانند فشارسنج برای تشخیص تغییرات فشار در کابین خودرو، GPS برای تشخیص تغییرات ناگهانی سرعت (در تصادفات سرعت کاهش ناگهانی) و میکروفون برای تشخیص صدای بلندی که به عنوان این ویژگی میلیون‌ها ساعت برای اطمینان از عملکرد دقیق آزمایش شده است.

در زیر می توانید ویدیوی تست را مشاهده کنید. اگر می خواهید ویدیو را با کیفیت بالاتر ببینید، می توانید به وب سایت منبع مراجعه کنید.

منبع: 9to5Mac

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا