آیا مگاپیکسل دوربین گوشی اهمیت زیادی دارد؟

هر چه مگاپیکسل دوربین گوشی بالاتر باشد، کیفیت آن بهتر است؟ در این صورت چرا گوشی های آیفون و گوگل پیکسل با سنسور 12 مگاپیکسلی عکس های بسیار زیبایی ثبت کردند؟ در کل مگاپیکسل دوربین خیلی مهم نیست اما بی اهمیت هم نیست. در این ویدیو به همین موضوع می پردازیم.

هر عکس از میلیون ها پیکسل تشکیل شده است و به هر یک میلیون پیکسل یک مگاپیکسل می گویند. تصاویر 4K در واقع فقط به 8.2 مگاپیکسل نیاز دارند. اما با استفاده از مگاپیکسل بیشتر، کاربران می توانند از زوم دیجیتال با کیفیت بالاتری بهره مند شوند که با برش بخشی از تصویر انجام می شود. از طرف دیگر، زمانی که عکس ثبت شده بر اساس مگاپیکسل بسیار بالا باشد، می توانید از آنها برای چاپ در اندازه بیلبورد نیز استفاده کنید.

سنسور دوربین دارای اندازه مشخصی است و از تعداد مشخصی پیکسل تشکیل شده است. با افزایش تعداد پیکسل های یک سنسور، اندازه این سنسورها به طور طبیعی کاهش می یابد. در نتیجه نور کمتری به این پیکسل ها می رود و در نتیجه تصویر تیره تر و ضعیف تر می شود.

همچنین در این بین باید تاکید کنیم که تمامی دوربین های 48 مگاپیکسلی به صورت پیش فرض عکس های 48 مگاپیکسلی ارائه نمی دهند بلکه عکس های 12 مگاپیکسلی را ثبت می کنند. این موضوع در مورد دوربین های 108 و 200 مگاپیکسلی نیز صدق می کند و وضوح عکس های ثبت شده در حالت پیش فرض بسیار کمتر از وضوح سنسور است. این مشکل ناشی از استفاده از فناوری پیکسل binning است که نرم افزار باعث افزایش اندازه پیکسل ها می شود.

اما بسیاری از کارشناسان بر این باورند که سنسورهای بزرگتر و با وضوح کمتر به دلیل استفاده از پیکسل های فیزیکی بزرگتر می توانند عکس های بسیار بهتری ثبت کنند. همچنین باید به اهمیت قدرت پردازش تصویر اشاره کرد که روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند. به طور کلی، قبل از خرید یک گوشی، بهتر است آن اعداد مگاپیکسلی دوربین را نادیده بگیرید و در عوض نظرات را بررسی کنید تا ببینید دوربین مورد نظر چه می‌گوید.

هیلی بیلی مگ تلنت بستری برای کشف و پرورش، کسب و ارتقای استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. پلتفرمی برای افرادی که توانایی ساخت هر ویدئویی برای هیلی بیلی در «محتوای حرفه ای و استاندارد تصویر» را دارند. افراد حاضر در پروژه استعدادیابی با ساختن ویدیو برای هیلی بیلی مستقیماً از هیلی بیلی درآمد کسب می کنند.

DigiCala به سادگی دسترسی به کالاها را برای افرادی که توانایی ساخت ویدیوهای حرفه ای را دارند فراهم می کند. اگر فکر می کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق برای تولید ویدئو دارید، با هیلی بیلی مگ تلنت همراه باشید.

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید.

درباره هیلی بیلی مگ تلنت

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا