اخبار مشتریان

آیا همزمانی آنفلوآنزا با کرونا به مرگ و میر بیشتر منجر می شود؟ | دکتر رضا غیاثوند

حسین کیوانی ، ویروس شناس در پاسخ به این س whetherال که آیا ابتلا به آنفلوانزا و کرونا منجر به مرگ و میر بیشتری می شود ، افزود: پیروی از پروتکل های بهداشتی میزان آنفلوانزا را کاهش می دهد ، از این رو وجود این دو بیماری به هیچ وجه نگران کننده نیست. این نیست.

“میزان شیوع و شیوع ویروس کرونا بسیار بیشتر از آنفولانزا است. اگر پروتکل های بهداشتی رعایت شود ، قرار گرفتن در معرض تاج اتفاق عجیبی نیست و باعث مرگ بیشتر نخواهد شد.”

“آنفولانزا در سال جاری یک مشکل جدی نیست و مردم نباید نگران این بیماری باشند ، اگر پروتکل های بهداشتی کشور رعایت نشود ، با همان تاج روبرو می شود و آنفولانزا خطر جدی عفونت یا مرگ نخواهد بود” ، گفت ویروس شناس.
کیوانی مهمترین دلیل کاهش آنفولانزا را رعایت بهتر توصیه های بهداشتی از جمله عدم لرزش دست ، شستن منظم دستها با آب و صابون ، ماسک زدن و رعایت فاصله اجتماعی عنوان کرد و گفت: بروز این بیماری به دلیل انطباق با توصیه های بهداشتی. در نیمکره جنوبی کاهش یافته و به نظر می رسد در نیمکره شمالی نیز شاهد همین وضعیت خواهیم بود.

فقط افراد مبتلا به بیماری زمینه ای باید واکسینه آنفلوانزا شوند

این استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران همچنین توصیه کرد: بیماران مبتلا به بیماری های زمینه ای باید در برابر آنفلوانزا ، ریه مزمن ، بیماری های قلبی عروقی ، دیابتی ها ، افراد مسن ، کادر پزشکی و زنان باردار واکسینه شوند.

کیوانی گفت: افراد عادی در صورت رعایت اصول بهداشتی نیازی به واکسیناسیون ندارند. واکسن ندارند.

وی بر لزوم استفاده از ماسک تأکید کرد و گفت: استفاده از ماسک ، شستن دست ها ، عدم تماس نزدیک در کنترل بیماری عروق کرونر قلب بسیار م effectiveثر است.
این ویروس شناس ادامه داد: به دنبال توصیه های بهداشتی ، سرعت تکثیر کاهش می یابد و اگرچه برخی افراد بیمار نمی شوند ، سیستم بهداشتی نیز می تواند خدمات کافی را به بیماران ارائه دهد.

کیوانی افزود: در حال حاضر ریشه کنی و توقف بیماری همه گیر کرونا بسیار بعید است اما با رعایت توصیه های بهداشتی می توان بیماری را کنترل کرد و تعداد قربانیان را کاهش داد.

وی همچنین گفت که ظرفیت مراکز درمانی محدود است ، در حال حاضر ظرفیت برخی بیمارستان ها تقریباً کامل است و تخت کافی برای بیمارانی که نیاز به ICU دارند وجود ندارد.

47237

منبع :
https://drghiasvand.com/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D9%87%D9%85%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A2%D9%86%D9%81%D9%84%D9%88%D8%A2%D9%86%D8%B2%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B1%DA%AF-%D9%88/
تاریخ انتشار :
2020-10-21 16:01:04

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا