فناوری اطلاعات

آیا گوگل بتای One UI 5.0 اندروید 13 را برای سامسونگ به تأخیر می‌اندازد؟

جولای تقریباً به پایان رسیده است و هنوز هیچ نشانه ای از One UI 5.0 Android 13 بتا برای گوشی های هوشمند سامسونگ وجود ندارد. نسخه بتای اندروید 13 گوگل چندین ماه است که در حال توسعه است. با این حال، این بتا هنوز برای دستگاه های سامسونگ در دسترس نیست.

همانطور که احتمالاً می دانید، سامسونگ برنامه بتا رابط کاربری خود را دارد زیرا با هر به روز رسانی اصلی اندروید نسخه جدیدی از One UI را منتشر می کند. بسیاری از کاربران مشتاقانه منتظر One UI 5.0 هستند، اما هنوز هیچ نشانی از One UI 5.0 Android 13 بتا برای گوشی های هوشمند سامسونگ وجود ندارد. اضافه کنیم که نسخه بتا رابط کاربری مورد انتظار سامسونگ برای همه کاربران در دسترس نخواهد بود و تنها افرادی که واجد شرایط هستند می توانند آن را دریافت کنند.

آخرین اخبار در مورد این موضوع حاکی از آن است که سامسونگ در حال آماده شدن برای انتشار نسخه بتای One UI 5.0 در هفته سوم جولای است. ظاهرا همه چیز برای نسخه بتا خوب پیش می رفت، اما با نزدیک شدن به پایان ماه جولای، نسخه بتا این رابط کاربری هنوز در دسترس کاربران بتا نیست. سامسونگ قصد داشت تا اکتبر سال جاری به‌روزرسانی One UI 5.0 مبتنی بر اندروید 13 را برای عموم منتشر کند، اما این تاخیر ممکن است برنامه‌های سامسونگ برای انتشار این به‌روزرسانی برای عموم را به تاخیر بیندازد.

One UI 5.0 beta

این شرکت همچنین انجمن بتای رسمی One UI 5.0 خود را راه اندازی کرد. در این انجمن، تمامی کاربران بتا می توانند نظرات خود را در اختیار سامسونگ قرار دهند تا این شرکت قبل از انتشار نسخه نهایی، اصلاحات و تنظیمات لازم را در رابطه با رابط کاربری انجام دهد. لازم به ذکر است که One UI 5.0 ابتدا برای گوشی های سری گلکسی اس 22 منتشر خواهد شد و سپس سامسونگ آن را برای سایر محصولات نیز عرضه خواهد کرد.

البته دلیل این تاخیر را نیز می توان به گوگل نسبت داد. ممکن است سامسونگ احساس کند که نسخه بتا اندروید 13 هنوز نیاز به تغییرات بیشتری دارد تا با برنامه بتای One UI 5.0 مطابقت داشته باشد. گوگل به تازگی نسخه بتای اندروید 13 را با رفع اشکال منتشر کرده است. شاید سامسونگ فقط می خواهد گوگل قبل از انتشار نسخه بتا رابط کاربری خود، باگ های سیستم عامل اندروید 13 را به طور کامل برطرف کند.

سامسونگ تغییرات قابل توجهی در رابط کاربری جدید خود ایجاد خواهد کرد. در تصاویر منتشر شده پیشتر در این مورد، یکی از تغییرات بارز در قسمت notification center رخ داده است، به عنوان مثال آیکون های این قسمت بزرگتر شده و شفافیت پس زمینه نیز با تغییراتی همراه است. ظاهراً گفته می شود رابط کاربری One UI 5.0 در بخش های مختلف خود قابلیت تشخیص OCR یا متن را ارائه می دهد. با استفاده از این قابلیت کاربران می توانند متن موجود در تصاویر را استخراج کرده و از آنها استفاده کنند. علاوه بر این، رابط کاربری One UI 5.0 سرعت انیمیشن ها را در گوشی های سامسونگ به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد.

با این حال، تنها می‌توان امیدوار بود که One UI 5.0 Android 13 بتا در آینده نزدیک، شاید حتی قبل از رویداد Galaxy Unpacked در 19 آگوست، در دسترس کاربران قرار گیرد. این بتا احتمالا برای گوشی های تاشو جدید سامسونگ منتشر نخواهد شد.

منبع: ساموبیل

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا