آیا iPhone OS نام جدید سیستم‌عامل iOS است؟

رویداد Apple WWDC 2020 هفته آینده آغاز می شود و انتظار می رود iOS 14 به طور رسمی در این رویداد رونمایی شود. اما اکنون به گفته یکی از مطلعان معروف، به نظر می رسد که نام این سیستم عامل به سیستم عامل آیفون تغییر کند.

لازم به ذکر است که نسل اول آیفون از سیستم عامل آیفون بهره می برد و اپل تصمیم گرفت نام این سیستم عامل iOS را به نسل چهارم آیفون تغییر دهد. از سال 2010 تا 2018 این سیستم عامل برای آیپد نیز مورد استفاده قرار گرفت، اما سال گذشته اپل نام iPadOS را برای سیستم عامل مخصوص آیپد انتخاب کرد.

ظاهرا اپل قصد دارد از همین رویکرد برای نامگذاری سیستم عامل های مختلف خود استفاده کند.

هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. مک ها در واقع از macOS استفاده می کنند و آیپدها دارای iPadOS هستند. همچنین باید به سیستم عامل اپل واچ اشاره کرد که WatchOS نام دارد و اپل تی وی مجهز به سیستم عامل tvOS است.

در هر صورت پس از ارائه نسخه بتا iOS 14 یا iPhone OS 14 در رویداد WWDC، نسخه نهایی این سیستم عامل به همراه خانواده آیفون 12 آیفون های مورد نظر ارائه می شود.

به غیر از سیستم عامل های جدید، گفته می شود که رویداد WWDC 2020 مهاجرت مک ها به تراشه های ARM را تایید می کند و همچنین باید منتظر معرفی AirPods Studio و هدفون AirTags باشیم.

منبع: Phone Arena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا