فناوری اطلاعات

آیفون 14 با تراشه‌ی قدیمی A15 راهی بازار می‌شود

همانطور که انتظار داشتیم، مدل های استاندارد نسل جدید آیفون، یعنی. آیفون 14 و 14 پلاس بدون تراشه جدید و مجهز به تراشه قدیمی A15 به دست مصرف کنندگان خواهند رسید. البته تراشه ای که برای هر دو گوشی استفاده می شود همان A15 موجود در مدل های آیفون 13 پرو است که نسبت به مدل معمولی این تراشه پردازنده گرافیکی بیشتری بر اساس 1 هسته پردازنده دارد.

از زمان آیفون 3G که در سال 2008 با مشخصات تقریباً مشابه نسل قبل معرفی شد، این اولین بار است که یک آیفون پرچمدار نسل جدید تراشه جدیدی دریافت نمی کند. از طرفی مدل های آیفون 14 پرو به چیپست جدید A16 مجهز شده اند که به گفته اپل نسبت به نسل قبل انرژی بسیار کمتری مصرف می کند. البته از نظر تعداد هسته ها تفاوتی با A15 ندارد، اما بدیهی است که هسته ها از نظر عملکرد بهتر شده اند.

آیفون 14

همانطور که گفتیم این نوع کار اصلا دور از انتظار نبود چرا که افشاگران مختلف ماه ها قبل از این موضوع مطلع شدند. برخی از تحلیلگران بر این باورند که این تصمیم به دلیل مشکل کمبود تراشه جهانی گرفته شده است. از سوی دیگر با توجه به تورم جهانی، قیمت قطعات مختلف افزایش یافته و با آن، اپل قیمت آیفون 14 و 14 پلاس را کاهش داده است تا از سود فروش آنها کاسته نشود.

اگرچه چیپست A15 قدرتمندتر از آخرین تراشه های موجود در بازار است، اما باید در مورد به روز رسانی نرم افزار صحبت کنیم. باید ببینیم که آیا مدل های استاندارد آیفون 14 در نهایت یک یا دو به روز رسانی کمتر iOS نسبت به مدل های Pro دریافت می کنند یا خیر.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا