فناوری اطلاعات

آیفون 14 پرو شاید ضخیم‌تر از نسل قبل باشد

یکی از کاشفان معروف ساعاتی پیش ابعاد دقیق آیفون 14 پرو و ​​14 پرو مکس را فاش کرد. بر اساس این ابعاد منتشر شده، برآمدگی ماژول دوربین این گوشی ها نسبت به نسل قبل بیشتر است و به طور کلی با بدنه ضخیم تری سر و کار خواهیم داشت.

ابعاد کلی آیفون 14 پرو هفته گذشته منتشر شد، اما اکنون این افشاگر اطلاعات دقیق تری از قسمت های مختلف مدل های آیفون 14 پرو منتشر کرده است. با توجه به این طرح های شماتیک، عرض آیفون 14 پرو مکس به 77.58 میلی متر می رسد که در مقایسه با عرض 78.1 میلی متری آیفون 13 پرو شاهد کاهش بسیار جزئی خواهیم بود. از طرفی طول آیفون 14 پرو مکس تفاوت چندانی با نسل قبل ندارد و این دو به ترتیب از طول های 160.7 و 160.8 میلی متری استفاده می کنند.

از نظر ضخامت، آیفون 14 پرو مکس 7.85 میلی متر ضخامت دارد و برای مقایسه باید به ضخامت 7.65 میلی متری نسل قبل اشاره کرد. همانطور که احتمالا می دانید، آیفون 13 پرو و ​​13 پرو مکس از ماژول دوربین بزرگ تری نسبت به نسل قبل استفاده می کنند و ظاهرا اپل قصد دارد این رویکرد را برای مدل های آیفون 14 پرو نیز تکرار کند.

بر اساس طرح های شماتیک منتشر شده، ضخامت دوربین های استفاده شده در آیفون 14 پرو مکس به 4.17 میلی متر می رسد و طول و عرض ماژول دوربین نیز 5 درصد افزایش می یابد. همانطور که گفتیم در کنار آیفون 14 پرو مکس، ابعاد دقیق قطعات مختلف آیفون 14 پرو فاش شده است. این گوشی از نظر طول و عرض تفاوت چندانی با نسل قبل ندارد اما ضخامت ماژول دوربین آن 4.17 میلی متر است. در مقایسه، آیفون 13 پرو از یک ماژول دوربین بر اساس ضخامت 3.60 میلی متر استفاده می کند.

آیفون 14 پرو

ماه ها پیش، تصاویر منتسب به آیفون 14 پرو مکس منتشر شد که شامل دوربین های سطح عقب و همچنین دکمه های گرد صدا بود. اما طبق برنامه ریزی های جدید، هیچ یک از این ویژگی ها کار نخواهد کرد. اما شاید اپل در نهایت از طراحی متفاوتی برای این گوشی ها استفاده کند. اگرچه هنوز نمی توان به طور قطعی در مورد برخی از ویژگی های این دو مدل صحبت کرد، اما طبق منابع مختلف باید بگوییم که به احتمال زیاد مدل های آیفون 14 پرو با نمایشگر شکاف دار عرضه خواهند شد.

در ابتدا شایعه شده بود که نمایشگر این دو گوشی تنها یک حفره دارد اما پس از مدتی تعدادی از خبررسان اعلام کردند که در واقع با دو سوراخ یکی گرد و دیگری بیضی شکل مواجه خواهیم شد. لازم به ذکر است که اگرچه مدل های آیفون 14 پرو با نمایشگر شیاردار عرضه خواهند شد، اما دو مدل استاندارد مجددا از اسلات معمولی بهره خواهند برد. به نظر می رسد این تصمیم برای افزایش فاصله بین مدل های پرو و ​​معمولی اتخاذ شده است.

آیفون 14 پرو

علاوه بر استفاده از نمایشگر متفاوت، مدل‌های Pro با چیپست جدید A16 نیز در دسترس خواهند بود، در حالی که دو مدل استاندارد چیپست قدیمی A15 را مجدداً عرضه خواهند کرد. همچنین مدل های پرو نباید استفاده از دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی و سیستم خنک کننده جدید را از دست بدهند.

منبع: MacRumors

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا