آیفون 14 پرو مکس در تست‌ها گلکسی S22 اولترا را نابود کرد

آیفون 14 پرو مکس در تست های انجام شده توسط وب سایت Gizchina توانست گلکسی اس 22 اولترا را با اختلاف زیادی شکست دهد.

در حال حاضر قدرتمندترین گوشی اپل آیفون 14 پرو مکس و قدرتمندترین گوشی سامسونگ گلکسی اس 22 اولترا است که هر دو دارای ویژگی ها و قابلیت های زیادی هستند. این آزمون نه تنها توسط خود وب سایت مذکور انجام شده است، بلکه برای حداکثر رساندن اعتبار، نتایج بررسی های مختلف را نیز در نظر گرفته است تا این مقایسه شخصی نبوده و نتیجه حاصله صحیح باشد.

معیار در مقابل واقعیت

بسیاری از مردم می گویند که معیارها واقعاً مهم نیستند زیرا تلفن هرگز در دنیای واقعی تحت چنین فشاری قرار نمی گیرد. در نتیجه، شرایط واقعی مهم است. این گفته تا حدودی درست است، اما با این وجود، محصولی که بتواند عملکرد خوب خود را تحت فشار زیاد حفظ کند، قطعا در دراز مدت عملکرد خوبی خواهد داشت. برای برتری در هر بخش، گوشی های مذکور 1 امتیاز می گیرند و در نهایت امتیاز آنها جمع می شود.

iPhone 14 Pro Max در مقابل Galaxy S22 در Geekbench

بیایید با بنچمارک Geekbench شروع کنیم. بنچمارکی که تنها عملکرد پردازنده ها و رم را در بخش تک هسته ای و چند هسته ای بررسی می کند و آن را با عملکرد محصول در شرایط واقعی مقایسه می کند.

 • امتیاز Geekbench Galaxy S22 Ultra در بخش تک هسته ای و چند هسته ای: 1168 و 3508

آیفون 14 پرو مکس در تست‌ها گلکسی S22 اولترا را نابود کرد

 • امتیاز Geekbench آیفون 14 پرو مکس در بخش تک هسته ای و چند هسته ای: 1879 و 4664
iPhone 14 Pro Max Galaxy S22 Ultra

بنچمارک آیفون 14 پرو مکس

همانطور که می بینید، در این بخش آیفون به طور قابل توجهی بهتر و جلوتر از گلکسی اس 22 اولترا به نظر می رسد. در نتیجه 1 امتیاز برای این گوشی ثبت شد.

یک معیار مربوط به یادگیری ماشین

معیار یادگیری ماشین نیز از Geekbench می آید. همانطور که از نامش پیداست، این معیار عملکرد گوشی‌ها را از نظر هوش مصنوعی و قابلیت‌های یادگیری ماشین ارزیابی می‌کند.

 • آیفون 14 پرو مکس: 1000 امتیاز
 • Galaxy S22 Ultra: 429 امتیاز

باز هم امتیاز دیگری برای آیفون 14 پرو مکس که توانست گلکسی اس 22 اولترا را با اختلاف زیادی شکست دهد.

مقایسه آیفون 14 پرو مکس با گلکسی اس 22 اولترا در بنچمارک AnTuTu

آیفون 14 پرو مکس در تست‌ها گلکسی S22 اولترا را نابود کرد

بنچمارک مربوط به آیفون 14 پرو مکس

در بنچمارک AnTuTu، آیفون 14 پرو مکس توانست امتیاز کلی 972936 را کسب کند، در حالی که این امتیاز برای Galaxy S22 Ultra به 912577 رسیده است. این بنچمارک عملکرد کلی گوشی ها را در همه زمینه ها بررسی می کند و امتیازی که به آن ها می دهد در واقع بر اساس یک نتیجه گیری کلی است. باز هم می بینیم که آیفون 14 پرو مکس نسبت به رقیب وضعیت بسیار بهتری دارد و در نتیجه 1 امتیاز بیشتر می گیرد.

iPhone 14 Pro Max Galaxy S22 Ultra

بنچمارک Galaxy S22 Ultra

امتیاز 3DMARK

3DMARK یکی دیگر از معیارهای قابل اعتماد است که عملکرد بازی گوشی را بررسی می کند. آیفون و گلکسی گوشی های بازی نیستند، اما به لطف پردازنده قدرتمندی که دارند، می توانند در این زمینه عملکرد خوبی داشته باشند. آیفون 14 پرو مکس توانست در این رده به عدد 3009 دست یابد، در حالی که گلکسی اس 22 اولترا به عدد 2800 رسید که نتیجه آن 1 امتیاز برای آیفون و 0 امتیاز برای گلکسی است. گلکسی اس 22 اولترا 0 و آیفون تاکنون 4 امتیاز از بنچمارک کسب کرده اند.

مقایسه آیفون 14 پرو مکس با گلکسی اس 22 اولترا در شرایط واقعی

آیفون 14 پرو مکس در تست‌ها گلکسی S22 اولترا را نابود کرد

در شرایط واقعی، نتیجه بررسی ها و برنده اعلام شده است. تست در شرایط واقعی با سرعت شارژ شروع می شود. این تست مشخص می‌کند که پردازنده گوشی تا چه اندازه از ابتدا نرم‌افزار را مدیریت می‌کند.

 • سرعت شارژ آیفون 14 پرو مکس: 10 ثانیه
 • سرعت شارژ Galaxy S22 Ultra: 13 ثانیه

تست سرعت اپلیکیشن

 • اپلیکیشن دوربین: 1 امتیاز برای آیفون
 • اینستاگرام: 1 امتیاز برای هر دو (اینستاگرام در Galaxy S22 Ultra سریعتر بود اما در iPhone 14 Pro Max سریعتر بود)
 • توییتر: 1 امتیاز برای Galaxy S22 Ultra
 • تیک تاک: 1 امتیاز برای آیفون
 • PUBG Mobile: 1 امتیاز برای آیفون

در نهایت آیفون در تست اپلیکیشن موفق به کسب 4 امتیاز شد در حالی که گلکسی اس 22 اولترا 2 امتیاز کسب کرد.

سرعت رندر Galaxy S22 Ultra و iPhone 14 Pro Max

آیفون 14 پرو مکس در تست‌ها گلکسی S22 اولترا را نابود کرد

در این تست تقریبا از 4 اپلیکیشن ویرایش ویدیو استفاده شد که در نهایت نتیجه یکسان بود. در نتیجه، این تست تنها نام دو اپلیکیشن یعنی ویرایشگر ویدیوی Capcut و Adobe Lightroom را ذکر می کند.

رندر یک ویدیو با Capcut: آیفون توانست در 16 ثانیه رندر کند اما این میزان در گلکسی اس 22 اولترا به 23 ثانیه رسید. 1 امتیاز بیشتر برای آیفون.

Adobe Lightroom: با این حال، در Adobe Lightroom، ویدیوی سنگین تری در نظر گرفته شد. تراشه A16 به کار رفته در پرچمدار اپل توانست این تست را در 7 دقیقه و 2 ثانیه انجام دهد، در حالی که گلکسی سامسونگ برای تکمیل آزمایش به 14 دقیقه و 2 ثانیه زمان نیاز داشت. 1 امتیاز بیشتر برای آیفون.

در نهایت فرآیند تست به پایان رسید و گلکسی اس 22 اولترا در پایان 78 درصد شارژ خود را حفظ کرد، در حالی که شارژ آیفون به 76 درصد رسید و به این ترتیب گلکسی در این بخش 1 امتیاز کسب کرد. نتیجه نهایی برای هر دو گوشی به شرح زیر است:

 • آیفون 14 پرو مکس: 10 امتیاز
 • Galaxy S22 Ultra: 3 امتیاز

با در نظر گرفتن نتیجه آزمایش، واضح است که نتایج بنچمارک واقعا مهم هستند زیرا در شرایط واقعی، محصولی که موفق به برنده شدن معیار شده است، عملکرد بهتری داشته است.

منبع: گیزچینا

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا