آیفون 15 ممکن است با پورت USB-C عرضه شود

مینگ چی کو، تحلیلگر معروف محصولات اپل، دیروز اعلام کرد که سال آینده تمامی مدل های آیفون 15 یا حداقل برخی از مدل های این خانواده برای اولین بار با درگاه USB-C عرضه خواهند شد.

اپل همچنان از پورت لایتنینگ مخصوص آیفون 5 استفاده می کند. از سوی دیگر، در طول سال ها انواع گجت ها با پورت USB-C به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته اند، اما اپل همچنان مقاومت می کند. مخبر همچنین ادعا می کند که چنین ویژگی باعث افزایش سرعت بارگذاری و همچنین سرعت انتقال داده می شود.

آقای کو مدت هاست که گفته است اپل تا چند سال دیگر از پورت لایتنینگ استفاده خواهد کرد. اما به نظر می رسد که فشار اتحادیه اروپا در نهایت نتیجه می دهد و مدیران اپل تصمیم به این کار گرفته اند. اتحادیه اروپا مدت‌هاست که می‌خواهد قانونی را تصویب کند که استفاده از پورت‌های USB-C را در انواع گجت‌ها الزامی کند.

در صورت تصویب، اپل باید یا آیفون و سایر گجت های مبتنی بر USB-C را به طور خاص برای بازار اروپا معرفی کند یا به طور کلی پورت لایتنینگ را برای همه بازارها حذف کند. اکثر مدل‌های آی‌پد در حال حاضر از پورت USB-C استفاده می‌کنند که دسترسی کاربران به لوازم جانبی مختلف را آسان‌تر می‌کند.

برخی از کاربرانی که با آیفون فیلم می گیرند به دلیل محدودیت های پورت لایتنینگ در انتقال فایل های حجیم با مشکل زیادی مواجه می شوند. اما USB-C نه تنها کار را برای این دسته از کاربران آسان می کند، بلکه به طور کلی کاربران می توانند از طیف وسیع تری از تجهیزات جانبی لذت ببرند.

مدت ها شایعه شده بود که اپل فقط زمانی که آیفون پورت نداشته باشد، لایتنینگ را کنار می گذارد. این بدان معناست که گوشی مورد نظر فقط به صورت بی سیم شارژ می شود. با این حال، بازار هنوز آماده بستن این بندر نیست و به دلیل فشار فزاینده اتحادیه اروپا، به نظر می رسد اپل تصمیم خود را رها کرده است.

منبع: MacRumors

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا