آیفون 15 و 16 هم از مودم‌های کوالکام استفاده خواهند کرد

در چند سال گذشته، گزارش های زیادی مبنی بر تلاش اپل برای ساخت مودم های خود منتشر شده است. اما حالا بر اساس گزارش های منتشر شده، به نظر می رسد این مودم برای آیفون 15 و 16 آماده نباشد و ظاهرا این دو سری آیفون نیز با مودم های کوالکام عرضه خواهند شد.

به تازگی یکی از تحلیلگران Haitong International Securities اعلام کرده است که بر اساس شواهد موجود، آیفون های 2024 با مودم X75 کوالکام وارد بازار خواهند شد. ظاهرا این مودم مانند نسل قبلی بر اساس لیتوگرافی 4 نانومتری TSMC خواهد بود.

از سوی دیگر، مینگ چی کو، تحلیلگر سرشناس محصولات اپل، مدت ها پیش اعلام کرد که اپل در توسعه مودم های اختصاصی با چالش های زیادی مواجه است و خبری از راه یافتن این مودم به آیفون نخواهد بود. در سال 2023 هر 4 مدل آیفون 15 با مودم X70 که چند ماه پیش توسط کوالکام معرفی شده بود، عرضه خواهند شد.

به لطف بهبود قابلیت‌های یادگیری ماشین، این مودم از سرعت بهتر و پوشش بهتری در کل بهره می‌برد و تا 60 درصد انرژی کمتری نسبت به نسل قبلی مصرف می‌کند. در هر صورت، در ابتدا به نظر می رسید که اپل استفاده از مودم اختصاصی را در سال 2023 آغاز کند، اما طبق گزارش های جدید، در بهترین حالت در سال 2025 شاهد استفاده از این مودم خواهیم بود.

منبع: MacRumors

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا