آیفون 15 پرو شاید به دوربین و سنسور تشخیص چهره زیر نمایشگر مجهز باشد

به نظر می رسد اپل قصد دارد آیفون 15 پرو را که سال آینده عرضه می شود، به دوربین سلفی و سنسور تشخیص چهره در زیر نمایشگر مجهز کند.

در حالی که اپل می خواهد آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس را با نمایشگر شکاف دار عرضه کند، به نظر می رسد برنامه های دیگری برای دوربین های سری آیفون 15 زیر صفحه نمایش وجود دارد که در ابتدا در گلکسی زد فولد 5 سال آینده خواهیم دید. گفته می شود در نیمه دوم سال 2023 در آیفون 15 پرو استفاده خواهد شد.

همکاری این شرکت با سامسونگ منجر به تولید یک کاتد آلی شده است که پنجره های میکروسکوپی شفاف را در لایه های کاتد و پیکسل OLED باز می کند. در نتیجه صفحه نمایش کاملا شفاف می ماند. این به اپل اجازه می دهد تا حسگرهای فیس بوک را بدون هیچ اثری از آنها روی صفحه جاسازی کند. با استفاده از این فناوری جدید، سنسور مادون قرمز بدون هیچ مشکلی قادر به تشخیص چهره کاربران خواهد بود و نمایشگر هیچ گونه سوراخ و خط و خش روی آن نخواهد داشت.

دوربین آیفون 15 پرو زیر صفحه نمایش

از سال 2017 که اپل آیفون X را معرفی کرد، پس از گذشت بیش از یک دهه تصمیم گرفت طراحی گوشی های خود را تغییر دهد و به سمت طراحی محصولات با نمایشگر تمام صفحه برود. بدین ترتیب تاچ آیدی معروف جای خود را به فیسبوک داد و در نتیجه لبه های بالا و پایین صفحه نمایش گوشی های اپل حذف شد. در عوض، یک اسلات نسبتا بزرگ در مرکز بالایی نمایشگر تعبیه شده بود تا دوربین سلفی، حسگر مجاورت و سنسورهای تشخیص چهره را در خود جای دهد.

اپل در چهار نسل از گوشی های خود از این طراحی استفاده کرده است اما در عین حال شرکت های گوشی های اندرویدی محصولات زیادی را با درصد نمایشگر بالای 90 درصد بدنه عرضه کرده اند. این شرکت ها از دوربین های سلفی در حفره های کوچک در طراحی گوشی های خود استفاده می کنند و به دلیل اینکه سیستم بیومتریک گوشی هایشان به جای تشخیص چهره بر اساس اثر انگشت است، حسگر مربوطه را زیر صفحه نمایش پنهان کرده اند. اصلا نیازی به شکاف یا حاشیه نیست. در نتیجه بیشتر نمایشگر این محصولات را نمایشگر تشکیل می دهد.

کاربران اپل بارها خواستار تغییر سیاست این شرکت آمریکایی در مورد طراحی گوشی هایش شده اند، اما اپل توجهی نکرد تا اینکه در نهایت تصمیم گرفت آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس را با سوراخی در صفحه نمایش به جای شیار عرضه کند. البته رویه ای که این شرکت در پیش گرفته کمی متفاوت است. بدیهی است که اپل دو سوراخ در این دو گوشی تعبیه خواهد کرد، یکی برای دوربین سلفی و دیگری برای سنسور تشخیص چهره و همچنین نسبتا بزرگتر است.

فناوری ساخت چنین نمایشگرهایی در دست سامسونگ است. این شرکت کره ای یک رهبر کامل در این زمینه است و هیچ شرکتی نمی تواند چنین نمایشگرهایی را برای گوشی تولید کند. در نتیجه، اغلب شاهد ارسال سفارشات اپل برای نمایش این شرکت هستیم و گزارش ها می گویند که به نظر نمی رسد تا سال آینده تغییری کند.

البته گفته می شود ال جی نیز توانسته روش های خوبی برای تعبیه دوربین سلفی زیر نمایشگر ارائه دهد اما بعید به نظر می رسد که بتواند آنها را برای استفاده واقعی تا قبل از سال 2024 آماده کند در نتیجه سامسونگ این توانایی را دارد. برای همکاری با یکی از بهترین و مبتکرترین شرکت ها در این زمینه، OTI Luminous تا هر آنچه را که برای جلب رضایت مشتریان خود نیاز دارید، فراهم کند.

شما در مورد آن چه فکر میکنید؟ آیا اپل واقعاً آیفون 15 پرو را به دوربین و سنسور زیر صفحه نمایش مجهز می کند؟

منبع: GSMArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا