آیفون SE 5G اولین گوشی با آلومینیوم کم کربن است

به نظر می رسد آیفون SE 5G یا آیفون SE 3 اولین گوشی اپل باشد که از آلومینیوم کم کربن ساخته شده است.

اپل در بسیاری از سیاست های زیست محیطی خود تجدید نظر کرده و 4.7 میلیارد دلار در این پروژه سرمایه گذاری کرده است. این شرکت آمریکایی از این پس قصد دارد در طراحی محصولات، بسته بندی و به طور کلی هر چیزی که به محیط زیست آسیب برساند از موادی استفاده کند که مطمئنا کمترین آسیب را به محیط زیست وارد می کند.

به نظر می رسد آیفون SE 5G تازه معرفی شده اولین محصول این پروژه باشد که اپل سلامت محیط زیست را در اولویت اول خود قرار داده است. این حرکت را می‌توان کمی هوشمندانه دانست، زیرا آیفون SE 5G به عنوان ارزان‌ترین و گران‌ترین گوشی اپل که از شبکه پرسرعت 5G نیز پشتیبانی می‌کند، فروش بسیار بالایی خواهد داشت و اپل با دانستن این موضوع تصمیم به ساخت آن گرفت. می تواند سالم باشد بنابراین ممکن است یک گوشی تاثیر زیادی بر محیط زیست نداشته باشد، اما وقتی در ابعاد چند میلیون دلاری به آن نگاه کنیم، قطعا تاثیری خواهد داشت.

آیفون SE 5G اولین گوشی با آلومینیوم کم کربن است

در همین راستا این شرکت در ساخت آیفون SE جدید خود از آلومینیوم کم کربن استفاده می کند که با استفاده از فناوری جدید شرکت ELYSIS تولید شده است. در این فرآیند، مقدار کربن تا حد امکان حذف می شود و در نتیجه به طور قابل توجهی از محیط زیست محافظت می شود. این فناوری جدید برای ذوب آلومینیوم می تواند آلومینیوم خالص تولید کند که با آزاد کردن اکسیژن به جای گازهای گلخانه ای بسیار سالم تر است. مدیرعامل ELYSIS نیز در این خصوص گفت:

این اولین بار است که آلومینیوم با این خلوص بدون انتشار هیچ گونه گاز گلخانه ای تولید می شود. فروش این آلومینیوم ها به شرکتی مانند اپل نیز این صنعت را تایید می کند [گوشی‌سازی] چقدر علاقه مند به استفاده از آلومینیوم ما هستید که با فناوری نوآورانه ذوب شده است.

از سال 2020، اپل تصمیم گرفته است با برداشتن شارژر و هندزفری از جعبه، از محیط زیست محافظت کند. تصمیمی که به طور ناگهانی سود شرکت آمریکایی را 6.5 میلیارد دلار افزایش داد. این فقط به دلیل خارج شدن شارژر و هندزفری از جعبه نیست، به این معنی که این مبلغ هنگفت شامل سود فروش لوازم جانبی که در نتیجه این تصمیم به طور جداگانه فروخته شده است، نمی شود. با این حال، این تصمیم قابل تحسین است. چه برای مصرف کننده و چه برای محیط زیست خوب است که این شرکت به جای خارج کردن شارژر و دست آزاد از جعبه، به فرآیند تولید محصولات خود توجه بیشتری داشته باشد، اما در حالت اول فقط تولید کننده سود می برد و محیط با آن می ماند. شارژرها، دستگاه ها و هندزفری هایی که بارگذاری می شوند.

برای این منظور شرکت های بزرگ گوشی های هوشمند از آلومینیوم استفاده می کنند که بسیار سبک و در عین حال بادوام است. به همین دلیل است که می بینیم برخی از گوشی ها اگرچه اندازه بزرگی دارند، اما نسبتا سبک هستند. دلایل دیگر ممکن است به ظاهر، رنگ بالا، هزینه کم، هدایت حرارتی و … مربوط باشد.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا