آیپدهای مجهز به نمایشگر OLED باریک‌تر، سبک‌تر و باکیفیت‌تر خواهند بود

ظاهرا اپل قصد دارد از یک فرآیند جدید و پیشرفته تولید صفحه نمایش OLED در طراحی آیپدهای آینده خود استفاده کند تا این محصول سبک تر و نازک تر از قبل شود.

مینگ چی کو، یکی از قابل اعتمادترین و قابل اعتمادترین تحلیلگران فناوری که به عنوان افشاگر نیز کار می کند، سال گذشته گفت که اولین آیپد مجهز به نمایشگر OLED در سال 2022 وارد بازار خواهد شد. اما بعداً متوجه شدیم که این برنامه از دستور کار اپل حذف شده و این شرکت همچنان می خواهد از فناوری قدیمی در سال 2022 استفاده کند.

اپل در حال حاضر سه تامین کننده در بخش نمایشگر دارد که هر سه بر روی فناوری جدید پنل OLED کار می کنند. به نظر می رسد که این سه شرکت دقیقاً برای رفع نیازهای اپل به چنین فناوری تولیدی روی آورده اند و نمی تواند تصادفی باشد. در واقع، همه چیز به این نتیجه می رسد که آیپدهای با نمایشگر OLED در راه هستند.

به عنوان مثال، فناوری سامسونگ باعث طولانی تر شدن نمایشگر و دو برابر شدن روشنایی آن می شود. ال جی همچنین در حال آماده شدن برای دریافت سفارشات لازم برای تامین نمایشگر OLED برای آیپد است و حتی گفته می شود که میزان تولید را در شرکت سازنده نمایشگرهای مذکور تا اندازه دقیق آیپد دو برابر کرده است. در نهایت به BOE می رسیم که سابقه زیادی با اپل دارد اما در نهایت توانسته توجه این شرکت آمریکایی را به خود جلب کند. ظاهرا این شرکت نیز توانسته به صدرنشینی دست یابد و در نتیجه صلاحیت عرضه صفحه نمایش آیپد را کسب کرده است.

علاوه بر این اخیرا شنیده ایم که سامسونگ خط تولید جدیدی را برای تولید نمایشگرهای OLED با تکنولوژی تولید بسیار پیشرفته راه اندازی کرده است که در آن نمایشگرهای تولید شده به طور ویژه برای اپل طراحی شده اند. ای تی نیوز در این رابطه گفت:

اپل برای اولین بار یک آیپد مجهز به نمایشگر OLED با فناوری تولید جدید معرفی می کند. فناوری جدید به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا اجزای اضافی را از طریق یک فرآیند شیمیایی حذف کنند و لایه‌های ترانزیستور نازک‌تری طراحی کنند. در نهایت این صفحه نمایش باریک تر و سبک تر از قبل خواهد شد […]

در کنار این فناوری جدید، اپل می خواهد در فرآیند ساخت این نمایشگر از لایه ای جدید نیز استفاده کند که دوام آن را افزایش می دهد. سامسونگ و ال‌جی احتمالاً تامین‌کنندگان پنل‌های OLED برای آی‌پد هستند.

اپل در حال حاضر در مرحله تولید نسخه آزمایشی نمایشگر OLED برای آیپد به همراه شرکت های اصلی عرضه کننده نمایشگر است و از آنجایی که این اولین بار است که از چنین فناوری در تبلت های خود استفاده می کند، چندین آزمایش انجام داده است. نمونه ها و آنها را بارها و بارها آزمایش کرد.

صفحه نمایش OLED آیپدهای اپل

با تمام این تفاسیر به نظر می رسد امسال شاهد این محصولات جذاب نباشیم. طبق اطلاعات منتشر شده، اپل قصد دارد اولین آیپد مجهز به صفحه نمایش OLED را در سال 2024 معرفی کند تا باز هم دوره انتظار کاربران این شرکت افزایش یابد.

البته ET News که توضیحاتی در مورد فناوری جدید ساخت صفحه نمایش OLED ارائه کرده است، در مورد اینکه اپل چه زمانی قصد دارد اولین آیپدهای مجهز به این نمایشگر را معرفی کند، چیزی نگفته و تنها گفته است که اپل قصد دارد نمایشگرهای بسیار کوچک و بزرگ تولید کند. این بدان معناست که بسیاری از آیپدها دارای صفحه نمایش با فناوری OLED خواهند بود.

در حال حاضر، آخرین اخبار به سال 2024 به عنوان تاریخ عرضه اولین آیپد مجهز به نمایشگر OLED اشاره می کند. ناگفته نماند که بعید است که این شرکت آمریکایی امسال آیپدی با این نمایشگر را معرفی کند. با این حال باید منتظر ماند تا ببینیم در روزها یا حتی ماه های آینده چه خبرهای بیشتری در این زمینه منتشر خواهد شد.

منبع: 9to5Mac

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا