ابزارهای جستجوگرها – پیوندهای پشتیبان برای بررسی پیوندها به هر وب سایت

در بک لینک لینک های سئو تنها منبع با ارزش است. به همین دلیل است که مروج وب سایت بیشتر وقت خود را صرف جستجوی لینک می کند. جستجوی دستی برای منابع پیوندی دیگر گزینه ای نیست. آیا می خواهید کوکی خود را جستجو کنید یا پیوندهای رقبای خود را پاک کنید ، برای این کار باید از check backlinks استفاده کنید. به همین دلیل است که برنامه های چک کردن بک لینک از محبوب ترین ابزارهای جستجوگرها هستند.

برای کمک به پیدا کردن لینک های خود ، در اینجا لیستی از محبوب ترین ابزارها و برنامه های بررسی بک لینک (رایگان و پرداختی) قرار دارد.

1. یاهو! اکسپلورر سایت

پدر بزرگ همه چکرزهای برگشتی و شاید پر کاربردترین ابزار برای جستجوگرها در کره زمین. یاهو! Site Explorer برای انجام بررسی های سریع در پروفایل طبقه بندی سایت بسیار عالی است. استفاده از آن بسیار رایگان و مستقیم است: شما آدرس اینترنتی وب سایت مورد نظر خود را وارد می کنید و اکسپلورر وب سایت لیستی از صفحات مرتبط با آن ایجاد می کند.

گزینه هایی وجود دارد که به شما امکان می دهد پیوندهای داخلی حاصل از همان دامنه یا زیر دامنه را حذف کنید. همچنین می توانید از اپراتورهای جستجوی پیشرفته مانند سایت استفاده کنید: / – site: command برای بررسی / حذف لینک ها از یک وب سایت خاص یا کلیه سایت هایی با TLD های خاص (.com ها ، .edus و غیره)

توجه: Yahoo! Site Explorer به شما امکان می دهد ، صرف نظر از تعداد پیوندهای بک لینک در سایت ، فقط 1000 پیوند در هر دامنه را بررسی کنید.

2. ساعت بک لینک

Backlink Watch یک جستجوگر بک لینک آنلاین است که نه تنها به شما کمک می کند تا بدانید که کدام سایت ها به یک صفحه پیوند دارند ، بلکه داده هایی را نیز برای تجزیه و تحلیل سئو به شما می دهد ، مانند عنوان صفحه پیوند ، متن پیوند لینک ، چه لینک dofollow یا nofollow و غیره. ابزار لیستی از پیوندها را از Yahoo! Site Explorer ، بنابراین نتایج گسترده تر یا متفاوتی را انتظار ندارید.

3. Webconfs

Webconfs مجموعه ای از ابزارهای رایگان جستجوگرها آنلاین را ارائه می دهد. دو مورد از آنها برای جستجوی بک لینک طراحی شده است. ابزار اول به آنالایزر متد anchor link گفته می شود. صفحاتی را نشان می دهد که به یک دامنه خاص و هر متن متنی پیوند دارند. اگر پیوندهای زیادی در صفحه وجود دارد ، تمام متون اصلی مورد استفاده در هر صفحه را مشاهده خواهید کرد. ابزار دوم Backlink Summary است. این دقیقاً همان چیزی است که از نام آن پیداست – خلاصه ای از دامنه های مرتبط با یک صفحه را به شما ارائه می دهد و به شما نشان می دهد که در هر یک از این تعداد پیوند چند است.

درست مانند Backlink Watch ، ابزارهای Webconfs توسط یاهو نیز پشتیبانی می شوند ، بنابراین نتایج یکسان هستند و برای هر دامنه به لینک 1 کیلوگرم نیز محدود می شوند.

4- SEO SpyGlass – SEO مجلل – Linkscape

اگر واقعاً درمورد سئو جدی هستید ، باید چکرهای بک لینک بیشتری در اختیار شما باشد که به شما امکان می دهد عمیق تر درون فهرست پیوند بزنید ، پیوندهای بیشتری را بررسی کنید و داده های بیشتری را برای تجزیه و تحلیل جمع آوری کنید. اینجاست که ابزارهایی مانند SEO SpyGlass ، Majestic SEO و Linkscape وارد بازی می شوند. این سه ابزار می توانند بک لینک های بیشتری را به یک سایت نسبت به سایر دستگاه های برگشت دهنده لینک بپیوندند. تفاوت بین آنها این است که Majestic و Linkscape به خزنده های خود و قوانین پیوند وابسته اند در حالی که SEO SpyGlass تعداد زیادی موتور جستجوگر را جستجو می کند و از اپراتورهای جستجوی پیشرفته برای پیدا کردن لینک های بیشتر استفاده می کند.

هر دو رویکرد نقاط قوت دارند. استفاده از خزنده های خود امکان جمع آوری بک لینک های بیشتر را فراهم می کند ، اما این سرویس را هم برای شرکت و هم برای کاربر نهایی گران می کند. علاوه بر مجموعه داده های بزرگ ، اغلب تجزیه و تحلیل و بهره مندی از آن دشوار است. رویکرد فقط موتور جستجوگر SEO SpyGlass فقط پیوندهایی را که موتورهای جستجو ارائه می دهند به شما می دهد که نتیجه آن کوکی کمی کوچکتر است اما می توانید بدون داشتن هزینه اضافی چک های بک لینک را بدون هزینه اضافی اجرا کنید و داده های بدست آمده نیز عملی تر هستند.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا