فناوری اطلاعات

ابزار جدید گوگل می‌تواند اطلاعات شخصی شما را در جستجوها نشان دهد

سال آینده، گوگل ابزار جالب و مفیدی را ارائه خواهد کرد که به شما نشان می دهد آیا اطلاعات شخصی مانند شماره تلفن، ایمیل یا آدرس شما را در نتایج جستجو پیدا می کند یا خیر. این غول موتور جستجو چند روز پیش به طور رسمی این ابزار را معرفی کرد و به کاربران این امکان را می‌دهد تا به راحتی درخواست‌هایی برای حذف نتایج جستجو ایجاد کنند تا گوگل در حین مرور آن را حذف کند. این ابزار هفته گذشته به صورت آزمایشی در اختیار برخی از کاربران قرار گرفت.

این شرکت در توییتی اعلام کرد که سیستم اطلاع رسانی این ابزار به صورت آپشن در اختیار کاربران قرار می گیرد. یعنی کاربران می توانند خودشان این سیستم را فعال یا غیرفعال کنند. البته این ویژگی چیزی نیست که همه کاربران به آن نیاز داشته باشند. با این حال، فعال کردن این ابزار اطلاع رسانی می تواند بسیار مفید باشد، به ویژه برای کاربرانی که عنوان شغلی خاصی دارند یا به عنوان هدف کمپین های آزار و اذیت دیده می شوند.

ابزار جدید گوگل

البته شایان ذکر است که گوگل فقط نتایج جستجو را حذف می کند و ربطی به محتوای وب سایت ها ندارد. در واقع، اطلاعات شما همچنان در هر سایتی که میزبان آن است باقی می ماند، اما یافتن آن اطلاعات برای کاربران سخت تر از قبل خواهد بود. پیش از این گوگل درخواست حذف این نوع نتایج جستجو را در اختیار کاربران قرار داده بود، اما سعی دارد با ارائه این ابزار، فرآیند ایجاد پرس و جو و یافتن نتایج مربوط به اطلاعات شخصی افراد را آسان کند.

با استفاده از این ابزار، گوگل اطلاعات شخصی شما را پس از یافتن در نتایج جستجو در اختیار شما قرار می دهد. می توانید این نتایج را بررسی کرده و در نهایت از طریق گزینه های ارائه شده درخواست حذف ایجاد کنید. ظاهرا گوگل بخش ردیابی پرس و جو را نیز در نظر گرفته است، بنابراین می توانید از آن بخش نیز استفاده کنید. این ابزار در حال حاضر در دست توسعه است و انتظار می رود سال آینده با امکانات بیشتری به کاربران معرفی شود.

منبع: روی لبه

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا