اتمام حجت ایلان ماسک با کارمندان تسلا؛ دورکاری دیگر قابل قبول نیست!

ایلان ماسک ایمیلی به کارمندانش فرستاد و به آنها اطلاع داد که دورکاری دیگر قابل قبول نیست و از این پس باید در محل کار حاضر شوند.

همانطور که می دانید، کارمندان بسیاری از شرکت ها بیش از دو سال است که از راه دور کار می کنند زیرا ویروس کرونا پس از شیوع آن میلیون ها نفر را در سراسر جهان کشته است. در نتیجه، شرکت ها به منظور حفاظت از جان کارکنان، به آنها اجازه دادند که شخصاً به کار خود رسیدگی کنند.

یکی از این شرکت ها تسلا بود که ایلان ماسک مدیر عامل آن است. به گزارش بلومبرگ، او از کارمندانش خواسته است که کار از راه دور را ترک کنند و در صورت کار کردن، در دفتر او حضور داشته باشند. ظاهراً او در موضوع ایمیلی که برای کارمندانش ارسال کرده است، عبارت «کار از راه دور دیگر قابل قبول نیست» را نوشته است تا پیامی قوی و واضح به آنها بدهد.

به گفته ماسک، کارمندان تسلا اکنون باید حداقل 40 ساعت در هفته در دفتر کار خود باشند. در غیر این صورت باید شرکت را ترک کنند. او گفت تسلا محل کار کارمندانش بود، نه دفتری که در جای دیگری قرار داشت. یکی از کاربران تصویر لو رفته ای از ایمیل ماسک را در توییتر به اشتراک گذاشت و از ماسک خواست نظر بدهد. مدیرعامل تسلا به هیچ وجه این موضوع را رد نکرد و گفت که اگر شخصی به این درخواست اعتراض کند در واقع نشان می دهد که او کارمند ما نیست. منبع خبری The Verge نیز با ارسال پیامی به تسلا، خواستار اطلاعات بیشتر شد، اما هنوز پاسخی از سوی این شرکت دریافت نکرده است.

با این حال، ایلان ماسک در یک ایمیل گفت که تحت شرایط خاص، کارمندان تسلا می توانند از راه دور به کار خود ادامه دهند، اما تاکید کرد که این تنها زمانی اتفاق می افتد که شرایط اضطراری ایجاد شود. وی افزود که شخصاً درخواست کار از راه دور را بررسی و تایید خواهد کرد. به طور کلی تمرکز او بر روی 40 ساعت کار در هفته است. او در ایمیل دیگری به کارمندان گفت که خوابیدن در تسلا شبانه روز به شرکت اجازه می دهد به اینجا نقل مکان کند. ایلان ماسک معتقد است که هرچه تجربه شخصی بیشتری داشته باشد، بیشتر باید در محل کار باشد و همه می توانند آن را ببینند. او گفت: “ممکن است برخی از شرکت های بزرگ این وضعیت را نداشته باشند، اما آخرین باری که برگشتیم و دیدیم آنها محصولات عالی و غیرعادی ارائه می دهند کی بود؟” مدتها قبل”.

پس از تاج گذاری که باعث تعطیلی شرکت ها و کار از راه دور کارمندان شد، بسیاری از مردم به این وضعیت عادت کرده اند و اکنون شرکت ها باید راه سختی را برای بازگرداندن آنها به سر کار طی کنند. برخی از شرکت ها، مانند اپل، به سادگی سعی می کنند کارکنان را متقاعد کنند که فقط چند روز در هفته سر کار بیایند.

البته تسلا موضع خود را روشن کرده است، زیرا نامه ایلان ماسک می گوید کسانی که از راه دور به کار خود ادامه می دهند ظاهراً استعفا داده اند. به طور کلی به نظر می رسد با توجه به واکسیناسیون جهانی و کاهش چشمگیر شیوع تاج گذاری در جهان، نیازی به کار از راه دور نیست. با این حال، هر شرکت، شهر یا کشور شرایط خاص خود را دارد.

منبع: روی لبه

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا