اجباری شدن پرداخت کارمزد ۳۰ درصدی گوگل پلی استور در هند به تعویق افتاد

گوگل 30 درصد قیمت بحث برانگیز فروشگاه Play خود در هند را به 31 مارس 2022 (2 آوریل 1401) موکول کرد. این قوانین جدید از فراتر رفتن سیستم پرداخت گوگل از برنامه جلوگیری می کند و قرار است در 30 سپتامبر 2021 (8 اکتبر 1400) به صورت جهانی راه اندازی شود. با انجام این کار ، اپراتور باید 30 درصد هزینه Google را برای همه پرداخت هایی که به برنامه انجام می شود و از آن پرداخت می کند ، پرداخت کند.

گوگل در مقاله ای اعلام کرد که میزبان نشستی برای هند با مدیران استارتاپ های هندی است. گوگل همچنین اعلام کرده است که کارآفرینان می توانند از این فرصت برای پشتیبانی از سیستم UPI استفاده کنند. UPI یک سیستم پرداخت یکپارچه در هند است که امکان انتقال وجوه به حساب های مختلف بانکی هند را فراهم می کند و این سیستم به طور گسترده در معاملات آنلاین در هند استفاده می شود.

فروشگاه Google Play

گوگل همچنین در این وبلاگ خاطرنشان کرد که قانون دریافت کارمزد 30 درصد در معاملات مربوط به فروشگاه Play قانون جدیدی نیست و بیش از 97 درصد برنامه های کاربردی از این قانون پیروی می کنند. در حالی که گوگل قصد دارد این قانون را برای همه برنامه ها اعمال کند ، قول داده است که اندروید 12 استفاده از برنامه های شخص ثالث را آسان تر می کند.

چند روز پیش ، گزارشی از یک قرارداد استارتاپی هندی علیه این سیاست گوگل منتشر شد و اکنون این شرکت در مورد این خبر اظهار نظر کرده است. بر اساس این گزارش ، حدود 150 هندی برای دور زدن قوانین فروشگاه Play شروع به حرکت به فروشگاه های برنامه های دیگر کرده اند.

به طور کلی ، به نظر می رسد گوگل زمان اشتباهی را برای اعلام سیاست های جدید خود انتخاب کرده است. در این رابطه ، ما همچنین باید در مورد اپل صحبت کنیم ، که به دلیل تعطیلی سیستم پرداخت خود با انتقادات زیادی روبرو شده است. باید ببینیم آیا درگیری بین گوگل و شرکت های بزرگ سایر کشورها محدود به هند است یا خیر.

دنبال کنندگان: اندروید قدرتمند

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا