اجرای برنامه‌های اندروید در ویندوز 10 با ویژگی جدید Your Phone

مایکروسافت اکنون به کاربران اجازه می‌دهد تا برنامه‌ها را روی دستگاه‌های اندرویدی مستقیماً روی رایانه اجرا کنند، مانند نرم‌افزار ویندوز. این بخشی از ویژگی جدید نرم افزار گوشی شما است که در حال حاضر برای نسخه بتا ویندوز 10 در دسترس است و با توسعه یک ویژگی اشتراک صفحه نمایش در گوشی شما به دست آمده است.

اکنون کاربران می توانند لیستی از نرم افزارهای اندروید را در نرم افزار گوشی خود مشاهده و وارد کنند. با این کار پنجره جدیدی برای هر برنامه ای که راه اندازی می شود باز می شود و نرم افزار در حال اجرا روی گوشی را نشان می دهد.

این ویژگی جدید همچنین به کاربران ویندوز 10 این امکان را می دهد که مانند سایر برنامه های کاربردی ویندوز، با ویندوزهای نرم افزار اندروید کار کنند، با Alt + Tab بین آنها سوئیچ کنند یا حتی آنها را به نوار وظیفه یا منوی استارت پین کنند.

با استفاده از این ویژگی، زمانی که کاربران دستگاه اندرویدی خود را به رایانه متصل می کنند، برای یافتن برنامه مورد نظر خود نیازی به جستجو و مرور نرم افزار ندارند و با یک کلیک یا حتی از نوار ابزار، مانند سایر اپلیکیشن های معمولی ویندوز، می توانند نرم افزار مورد نظر خود را جستجو و مرور کنند. می توانند به برنامه های اندروید خود دسترسی داشته باشند..

برنامه های اندروید در ویندوز 10

پنجره جداگانه برای هر برنامه اندروید

یکی از مزیت های مهم این قابلیت جدید، پشتیبانی از باز کردن چند اپلیکیشن اندرویدی به صورت همزمان است. با این حال، این چیزی است که مایکروسافت همزمان با معرفی گلکسی نوت 20 سامسونگ اعلام کرد. البته کاربران ویندوز 10 تا پایان سال 2020 نمی توانند از این ویژگی استفاده کنند که در گلکسی نوت در دسترس خواهد بود. 20. پیش از این، مایکروسافت از انتقال آسان تر فایل بین گوشی های ویندوز 10 و سامسونگ خبر داده بود.

به گفته مایکروسافت، برخی از برنامه های اندروید ممکن است از این ویژگی پشتیبانی نکنند. برخی از برنامه‌های Android نیز ممکن است اشتراک‌گذاری صفحه را مسدود کنند، یا برخی از برنامه‌های Android ممکن است صفحه سیاهی را در پنجره‌ای که در ویندوز باز می‌شود نشان دهند. از طرفی ممکن است برخی از اپلیکیشن ها و بازی ها به کیبورد و ماوس پاسخ ندهند و یا برخی صدا را از طریق گوشی پخش کنند.

اکنون برای آزمایش این ویژگی جدید به یک گوشی سامسونگ نیاز دارید. اگرچه مایکروسافت لیستی از دستگاه های اندرویدی ارائه کرده است که از تلفن شما پشتیبانی می کنند، در حال حاضر فقط دستگاه های سامسونگ پشتیبانی می شوند. مایکروسافت همچنین تاکید کرد که این قابلیت هنوز در دسترس عموم قرار نگرفته است و کاربران برای استفاده از آن باید از این پس به برنامه تست ویندوز 10 موسوم به Windows Insider بپیوندند.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا