اپلیکیشن و نرم‌افزار

اجرای ویندوز در مک‌های دارای تراشه M1 به تصمیم مایکروسافت وابسته است

پس از عرضه مک با پردازنده Apple M1 ، مدیران اپل انتشارات مختلف را بررسی کردند. اخیراً ، Ars Technica ، یک مجله علم و فناوری ، با کریگ فردریگی ، مهندس اصلی نرم افزار اپل ، جانی سروجی ، رئیس فناوری اطلاعات و گرگ جوسویاک ، معاون بازاریابی اپل مصاحبه کرده است.

اگرچه بیشتر مصاحبه ها بر موضوعاتی متمرکز بود که این سه نفر قبلاً در مصاحبه های خود به آن پرداخته بودند ، اما در این مصاحبه جدید صحبت جالب Federigi در مورد مایکروسافت ، ویندوز و مک با پردازنده های M1 ارائه شد.

همانطور که می دانید ، این مکینتاش های جدید از سیستم عامل ویندوز پشتیبانی نمی کنند و کاربران نمی توانند از ابزارهایی مانند Boot Camp برای نصب ویندوز بر روی این مک ها استفاده کنند. کمک ویندوز در مک جدید قطعاً یکی از ویژگی هایی است که بسیاری از کاربران انتظار دیدن آن را دارند.

فدریقی گفت که اجرای ویندوز در مک با پردازنده M1 به مایکروسافت بستگی دارد. وی در ادامه گفت که این مکینتاش های جدید به گونه ای ساخته شده اند که بتوانند از ویندوز پشتیبانی کنند. اما در نهایت ، مایکروسافت باید تصمیم بگیرد که آیا به کاربران این مکینتاش اجازه می دهد از نسخه ARM ویندوز استفاده کنند یا خیر.

پردازنده M1 اپل

وی در مصاحبه ای گفت: “بستگی به مایکروسافت دارد که آیا کاربران می توانند ویندوز را در M1 Mac اجرا کنند.” “این مکینتاش توسعه یافته و دارای فناوری است که می تواند نسخه ARM ویندوز را که از برنامه های x86 پشتیبانی می کند اجرا کند.”

او گفت: “اما در نهایت ، مایکروسافت باید تصمیم بگیرد که آیا به ویندوز در مک های M1 اجازه می دهد یا خیر.” “در نهایت ، این مک ها به خوبی با این نسخه از ویندوز سازگار هستند.”

وی در قسمت دیگری از سخنرانی خود از برنامه های Windows با استفاده از بستر ابری به عنوان یکی از راه حل های احتمالی این مشکل در آینده یاد کرد. در کنار این راه حل ، ما همچنین در مورد ابزار CrossOver که کاربران می توانند برای اجرای “Rosetta 2” در مکینتاش M1 برای اجرای برنامه های ویندوز x86 استفاده کنند ، بحث کردیم.

این سه نفر در مصاحبه به موضوعات دیگری مانند توسعه پردازنده سیلیکون اپل ، طراحی پردازنده M1 ، قدرت این پردازنده و حافظه ترکیبی آن و در نهایت پیاده سازی برنامه های iOS بر روی مکینتاش پرداختند. جدید.

منبع: MacRumors

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا