اجرای ویندوز 11 روی گوشی به لطف اندروید 13 ممکن شد

در نگاه اول اندروید 13 ارتقای جذابی نسبت به نسل قبل به نظر نمی رسد، اما یکی از مهم ترین ویژگی های جدید این نسخه، امکان اجرای سیستم عامل هایی مانند ویندوز 11 در ماشین مجازی (VM) است.

یکی از توسعه دهندگان اپلیکیشن های اندروید با انتشار تصاویر و ویدئوهایی در حساب کاربری توییتر خود از نصب نسخه Arm 11 ویندوز 11 بر روی پیکسل 6 خبر داد. وی اعلام کرد که این گوشی بر اساس اولین نسخه اولیه توسعه دهندگان اندروید 13 ساخته شده است که در ادامه می توانید تصاویر منتشر شده مرتبط با این موضوع را مشاهده کنید.

وی خاطرنشان کرد که با این گوشی به راحتی می تواند کارهای مختلفی را در ویندوز 11 انجام دهد، اما باید به عدم پشتیبانی از شتاب GPU اشاره کرد که منجر به افزایش کارایی و عملکرد بهتر GPU می شود. او با وجود این محدودیت ها موفق شد بازی نوستالژیک Doom را در محیط مجازی ویندوز 11 راه اندازی کند که در ویدیوی زیر مشاهده می کنید.

علاوه بر اجرای ویندوز 11، توسعه دهنده اعلام کرده است که چندین توزیع مختلف لینوکس را روی پیکسل 6 راه اندازی کرده است. اما در مورد اینکه چرا این امکان وجود دارد، باید بگویم که اندروید 13 از یک چارچوب مجازی سازی جدید استفاده می کند.

این اولین بار نیست که نسخه ای از Windows Arm بر روی گوشی اندرویدی نصب می شود. چند ماه پیش تعدادی از توسعه دهندگان موفق شدند نسخه Arm ویندوز 10 و 11 را بر روی تعدادی از گوشی های مبتنی بر اسنپدراگون 845 نصب کنند، اما در اندروید 13 این روند بسیار بهتر و ساده تر به نظر می رسد و توسعه دهندگان احتمالاً جذاب خواهند بود. ویژگی های این ویژگی

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم
دکمه بازگشت به بالا