اخبار مشتریان

احتمال عدم دسترسی ۳ میلیارد نفر در جهان به واکسن کرونا | دکتر رضا غیاثوند

فصل های جدید

کارشناسان هشدار می دهند که کمبود ظرفیت تبرید در مناطق بزرگ جهان مشکل توزیع کننده های واکسن است.

اکثر کشورهای آسیای میانه ، بیشتر هند و جنوب شرقی آسیا ، کل آمریکای لاتین ، به استثنای بزرگترین کشورهای آن ، و تمام آفریقا ، به جز بخش کوچکی از آن ، تحت تأثیر قرار گرفته اند.

واکسن ها اگر در دمای مناسب از کارخانه تا سرنگ نگه داشته شوند ، می توانند موثر باشند.

اگرچه به کشورهای در حال توسعه برای حفظ اصطلاحاً “زنجیره سرماخوردگی” واکسن کمک شده است ، اما حدود سه میلیارد نفر در سراسر جهان در مناطقی زندگی می کنند که دسترسی به واکسن به دلیل این مشکلات امکان پذیر نیست.

مسئله زنجیره سرد واکسن در واقع جدیدترین نابرابری ناشی از اپیدمی کرونا در بین فقرا است که اغلب در مناطق شلوغ ویروس زندگی می کنند و کار می کنند و سیستم های بهداشتی آنها فاقد امکانات آزمایش گسترده است.

مبردهای پزشکی که دما را به منفی 70 درجه سانتیگراد می رسانند حتی در بیمارستان های ایالات متحده و اروپا نیز نادر هستند.

طبق مطالعه شرکت تدارکات آلمانی D‌chal ، در بیش از دو سوم جهان چشم انداز داشتن فناوری پیشرفته وجود ندارد.

به گفته دی چال ، برای حفظ روند تولید برخی از واکسن های نهایی کووید 19 ، باید شرایط سخت دمایی (تا منفی 80 درجه سانتیگراد) تأمین شود.

این شرکت گفت: “به همین دلیل چالش های جدید عرضه برای زنجیره تامین فعلی وجود دارد ، از آنجا که دمای طبیعی برای تحویل واکسن اکنون 2 تا 8 درجه سانتیگراد است.”

به گفته دیاچل ، میلیاردها نفر در کشورهایی زندگی می کنند که فاقد زیرساخت ها برای حفظ زنجیره سرماخوردگی واکسن های موجود یا واکسن های تاج گیرنده معمولی تر هستند.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) یکی از موسساتی است که امسال تسهیلات Kwax را برای سازماندهی عرضه و توزیع عادلانه واکسن بین کشورهای عضو اجرا کرد.

به گزارش ایندیپندنت ، هدف این طرح جهانی رساندن واکسن های کرونا به فقیرترین افراد جهان است و واکسن هایی که به احتمال زیاد تحت پوشش مجموعه کواکسیال قرار می گیرند در دمای 2 تا 8 درجه سانتیگراد ذخیره می شوند.

منبع :
https://drghiasvand.com/%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%DB%B3-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D9%86%D9%81%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86/
تاریخ انتشار :
2020-10-22 00:03:08

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا