احتمال عرضه‌ی 3 سال به‌روزرسانی اندروید برای سری گلکسی A سامسونگ

سامسونگ با معرفی گوشی های گلکسی نوت 20 اعلام کرد که پرچمداران این شرکت به مدت 3 سال آپدیت اندروید را دریافت خواهند کرد. اما اکنون به نظر می رسد برخی از گوشی های میان رده خانواده گلکسی A نیز مشمول همین سیاست خواهند بود.

سامسونگ معمولا تا دو سال با آپدیت های بزرگ اندروید از گوشی های خود نسخه پشتیبان تهیه می کند، اما با معرفی سری نوت 20، این سیاست نه چندان خوب تغییر کرده و این شرکت اکنون آن را به سه سال افزایش داده است. اما همانطور که می دانید این قانون در حال حاضر فقط شامل پرچمداران می شود نه واسطه ها.

نوشته های مشابه

با اعلام سیاست جدید، بسیاری از مصرف کنندگان سردرگم شدند. زیرا محصولاتی که برای 3 سال آپدیت اندروید واجد شرایط بودند، تنها سری نوت 20 نبودند، در واقع سامسونگ قصد دارد از پرچمداران S10، Note 10 و تمامی پرچمداران بعدی به مدت 3 سال پشتیبانی کند. در نتیجه، برخی گمانه زنی می کنند که غول کره ای ممکن است از برخی از گوشی های قدرتمندتر سری A که همزمان یا بعد از پرچمداران سری 10 برای مدت زمان مشابهی وارد بازار شده اند، پشتیبانی نرم افزاری داشته باشد.

به گزارش وب سایت TizenHelp، یکی از نمایندگان سامسونگ در پاسخ به کاربری که در مورد امکان دریافت 3 سال آپدیت اندروید برای گلکسی A90 خود سوال کرده بود، پاسخ قطعی نداد. این موضوع باعث شده تا بسیاری از مصرف کنندگان امیدوار باشند که گوشی های میان رده اما قدرتمند نیز بخشی از سیاست جدید سامسونگ هستند. این کاربر از متن مکالمه خود که به زبان کره ای است اسکرین شات گرفته است که خوشبختانه به متن ترجمه شده دسترسی داریم.

متن چینی پاسخ نماینده سامسونگ به سوال مصرف کننده در مورد به روز رسانی گوشی با اندروید گلکسی A90

متأسفانه گوشی ها و تبلت های سری S9، Note 9، A که همزمان یا قبل از آن عرضه شده اند، به دلیل نداشتن مجموعه ای از نیازمندی ها و منابع سخت افزاری، شرایط را ندارند. اما گوشی ها و تبلت های رده بالای سری A که پس از سری گلکسی اس 10 ساخته شده اند مورد بررسی قرار گرفتند. جزئیات این موضوع و سیاست این محصولات پس از بررسی منابع سخت افزاری آنها اعلام خواهد شد.

اگر سامسونگ تصمیم دارد دستگاه های میان رده قدرتمند خود را تا 3 سال حفظ کند، باید انتظار داشته باشیم که گلکسی A90 که اندروید 9 را عرضه می کند، اندروید 12 را به عنوان آخرین به روز رسانی سیستم عامل دریافت کند.

اگر از کاربران گوشی های قدرتمند و جدید سری A هستید، احتمالاً واجد شرایط دریافت آپدیت های 3 ساله اندروید خواهید بود. با این حال، توصیه می شود که تمام این اظهارات را به عنوان یک گزینه در نظر بگیرید که توسط خود سامسونگ و انتشار بیانیه های رسمی تایید شده است. وب سایت Android Authority در تلاش است در این مورد با سامسونگ صحبت کند. لذا این خبر به محض انتشار اخبار رسمی بروز رسانی خواهد شد.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا