فناوری اطلاعات

ارزش شرکت مادر گوگل برای چند ساعت به 2 تریلیون دلار رسید

دیروز ارزش کل آلفابت (شرکت مادر گوگل) در مدت کوتاهی به 2 تریلیون دلار رسید. ارزش این شرکت در حال حاضر 1.98 تریلیون دلار است و لازم به ذکر است که در ژانویه 2020 توانست برای اولین بار از ارزش 1 تریلیون دلار عبور کند.

بر اساس آخرین گزارش مالی این شرکت، آلفابت در سه ماهه سوم سال 2021 با درآمد 65.1 میلیارد دلاری موفق به شکستن رکورد شد. اگرچه درآمد حدود 41 درصد افزایش یافت، اما سود به میزان قابل توجهی 61 درصد افزایش یافت. درآمد جستجوی گوگل نیز از 35.8 میلیارد دلار در سه ماهه قبل به 37.9 میلیارد دلار افزایش یافته است. یوتیوب، یکی دیگر از زیرمجموعه های آلفابت، در سه ماهه گذشته 7.2 میلیارد دلار درآمد داشته است.

در دوران اپیدمی تاج، درآمد شرکت های بزرگ فناوری به طور چشمگیری افزایش یافت و در این بین، انتقال شرکت ها به دورکاری باعث شد خدمات مرتبط با این موضوع به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد. اپل و مایکروسافت در حال حاضر تنها شرکت های آمریکایی با 2 تریلیون دلار هستند و آلفابت در عرض چند ساعت به آنها پیوست. آمازون در حال حاضر 1.7 تریلیون دلار هزینه دارد و احتمالاً به زودی به این هدف خواهد رسید.

منبع: The Verge

.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا