اپلیکیشن و نرم‌افزار

از دو روز دیگر تیک‌تاک و ویچت از اپ استورهای آمریکا حذف می‌شوند

طبق اعلام وزارت بازرگانی ایالات متحده، اپلیکیشن های TickTock و WeChat طی دو روز آینده، یکشنبه، از تمامی فروشگاه های اپلیکیشن در ایالات متحده حذف خواهند شد. در ابتدا، TickTook تحت تأثیر این ممنوعیت قرار نگرفت و کاربران آمریکایی که آن را نصب کرده‌اند همچنان می‌توانند از این برنامه استفاده کنند، اما پس از یکشنبه دیگر نمی‌توانند آن را در اپ استور پیدا کنند و به‌روزرسانی‌ها را دریافت نخواهند کرد.

این در حالی است که وی چت با محدودیت های سخت گیرانه تری مواجه است و استفاده از تمامی خدمات و امکانات این اپلیکیشن در آمریکا کاملا ممنوع است که شامل انواع حواله ها خواهد شد. اگر ByteDance نتواند با یک شرکت آمریکایی برای فروش سهام خود در کشور به توافق برسد، این ممنوعیت تا 12 نوامبر ادامه خواهد داشت.

بلیط WeChat

مدتی پیش گزارش شد که شرکت آمریکایی اوراکل در مذاکرات فروش Tikotak موفق شد از مایکروسافت پیشی بگیرد و با صاحب این اپلیکیشن به توافق رسید. با این حال، تلویزیون دولتی چین اخیراً به نقل از ByteDance گفته است که هیچ برنامه ای برای فروش TickTock به یک شرکت آمریکایی ندارد. منابع آگاه کاخ سفید نیز مدعی شده اند که دونالد ترامپ مفاد قرارداد اوراکل و بایت دنس را رد کرده و می خواهد از نهایی شدن آن جلوگیری کند.

در نظر داشته باشید که این ممنوعیت ها فقط بر روی عملیات TickTock و WeChat در ایالات متحده تأثیر می گذارد و سایر نقاط جهان در استفاده از این دو برنامه مشکلی ندارند و حتی ممکن است شرکت های آمریکایی به فعالیت این دو برنامه در خارج از ایالات متحده ادامه دهند.

وزارت بازرگانی چین در بیانیه ای اعلام کرد: اقدامات امروز بار دیگر ثابت می کند که رئیس جمهور ایالات متحده تمام تلاش خود را برای تضمین امنیت ملی ما و محافظت از آمریکایی ها در برابر تهدیدات حزب کمونیست چین انجام خواهد داد.

منبع: GSM Arena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم
دکمه بازگشت به بالا