استقبال از آیفون 14 پلاس دور از انتظار بوده است

آیفون 14 پلاس کمتر از یک هفته است که به طور رسمی عرضه شده است و نتوانسته آنطور که باید بازخورد مثبت کاربران را جلب کند.

اپل دو سال متوالی (از سال 2020 تا 2021) یک مدل مینی از پرچمدار خود را تولید و عرضه می کند. اما این گوشی های 5.4 اینچی را نمی توان به درستی ملاقات کرد. در نتیجه اپل تصمیم گرفت سال آینده این مدل را حذف کند، یعنی. در سال 2022 و مدل بزرگی به نام پلاس با صفحه نمایش 6.7 اینچی را جایگزین آن کنید. محصولی که از نظر مشخصات فنی، درست مانند نسخه استاندارد پرچمداران جدید اپل است، اما دارای صفحه نمایش بزرگتر و باتری به نسبت بزرگتر است. از آنجایی که مدل های استاندارد گوشی های اپل هر ساله پرفروش ترین گوشی ها بوده اند، انتظار می رفت این دو گوشی این بار بتوانند ظاهری درخشان داشته باشند، اما شاهد هستیم که فروش آن ها چندان خوب نیست.

به نظر می رسد اپل تصمیم گرفته است تا سفارش قطعات دو پرچمدار ارزان قیمت خود را در این ماه کاهش دهد زیرا استقبال خوبی از آنها نشد. به گزارش سایت دیجی تایمز، فروش آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس ظاهرا بسیار بالاست که باعث شده علیرغم داشتن قیمت بهتر، این دو مدل کاملا تحت الشعاع قرار بگیرند. منبع دیجی‌تایمز ادعا می‌کند که اگرچه بین آمار فروش پرو و ​​مدل‌های استاندارد تفاوت وجود دارد، اما در مجموع آمار فروش آیفون 14 احتمالاً با آیفون 13 در شش ماه دوم سال 2021 برابری می‌کند.

اگر ارقام فروش آیفون 14 و 14 پلاس ثابت بماند، ممکن است اپل مجبور به کاهش سفارش قطعات شود و اگر این وضعیت باقی بماند و اپل مجبور به کاهش سفارشات بیش از پیش شود، ممکن است فروش آنها حتی پیشی بگیرد. سری آیفون 13 کمتر باشد. اخبار حاکی از آن است که اپل می خواهد در شش ماهه دوم سال 2022 حدود 90 میلیون آیفون تولید کند اما در این شرایط ممکن است این میزان به 80 میلیون دستگاه کاهش یابد.

این گزارش با سایر گزارش های این حوزه همخوانی دارد که آمار فروش آیفون 14 و 14 پلاس مطابق با انتظارات اپل نیست. مدت کوتاهی پس از عرضه این سری، مینگ چیکو، یکی از تحلیلگران مشهور اپل، گفت که تقاضا برای این دو مدل کم خواهد بود. نتایج پیش خرید دقیقاً همین را نشان می داد، بنابراین این مبلغ حتی از پیش خرید آیفون SE 2022 و آیفون 13 مینی نیز کمتر بود.

مینگ چی کو همچنین اضافه کرد که استراتژی اپل برای فروش بسیاری از مدل های تلفن استاندارد در سال جاری با شکست مواجه خواهد شد و در نتیجه اپل باید برای آن آماده باشد. راس یانگ، یکی از تحلیلگران فناوری، گفت که سفارشات آیفون 14 در مقایسه با آیفون 13 در مدت مشابه سال گذشته حدود 38 درصد کاهش یافته است و در بازار دست دوم، آیفون 14 و 14 پلاس دو برابر شده است. به سرعت آیفون 13 مینی و 13 ارزش خود را از دست می دهد.

همه اینها در حالی است که آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس به لطف ویژگی های بیشتر مانند ظاهر زیباتر و پردازنده جدیدتر تاکنون موفق شده اند عالی به نظر برسند، بنابراین اپل تولید خود را افزایش داده تا بتواند تقاضای بالا را برآورده کند.

منبع: MacRumors

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا