اسنپدراگون 8 نسل 2 حدود 20 درصد سریع‌تر از نسل قبلی است

اسنپدراگون 8 نسل 2 که جدیدترین تراشه پرچمدار کوالکام است، در مراحل پایانی توسعه قرار دارد. حال یکی از مطلعین اعلام کرد که این تراشه حدود 20 درصد سرعت بالاتری نسبت به نسل قبلی ارائه می دهد. با توجه به اینکه این تراشه مبتنی بر فناوری 4 نانومتری TSMC به عنوان اسنپدراگون 8 پلاس نسل 1 است، باید انتظار عملکرد مشابهی از نظر بازده انرژی را داشته باشیم. آنی افشاگر خاطرنشان کرد که آخرین تراشه پرچمدار کوالکام می تواند بدون تولید گرمای زیاد کار کند، اما اطلاعات بیشتری در این زمینه ارائه نکرد.

بر اساس گزارش های فاش شده، هسته Cortex-X3 در تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 با سرعت 3.20 گیگاهرتز کار می کند، به این معنی که از همان سرعت هسته Cortex-X2 در اسنپدراگون 8 پلاس نسل 1 استفاده می کند. اما تفاوت اصلی بین این دو هسته این است که X3 از معماری جدیدتر و بهتری استفاده می کند. همچنین باید به وجود دو هسته Cortex-A715 با سرعت 2.80 گیگاهرتز، دو هسته Cortex-A710 با سرعت 2.80 گیگاهرتز و در نهایت سه هسته Cortex-A510 با سرعت 2.00 گیگاهرتز اشاره کرد.

در هر صورت، این واقعیت که کوالکام تصمیم گرفت دیگر با سامسونگ برای تراشه های پرچمدار خود همکاری نکند و در عوض از کارخانه های TSMC استفاده کند، خبر خوبی برای مصرف کنندگان است زیرا TSMC در این زمینه حرف بیشتری برای گفتن دارد و تراشه های بسیار بهتری تولید می کند.

منبع: wccftech

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا