اسپاتیفای سرویس‌هایش را در کشور روسیه متوقف می‌کند

اسپاتیفای قصد دارد خدمات خود را در روسیه به دلیل تداوم حمله روسیه به اوکراین و به تعویق افتادن این موضوع به یک ماه دیگر متوقف کند. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که قانون جدید روسیه افرادی را به دلیل انتشار اخبار جعلی و اطلاعات در مورد ارتش روسیه تا 15 سال به زندان می فرستد.

یکی از سخنگویان اسپاتیفای که نخواست نامش فاش شود به دلیل اینکه مجاز به صحبت با رسانه ها نبود، گفت: به کارمندان و حتی شنوندگان.

وی افزود: پس از بررسی شرایط و گزینه های فعلی، Spotify تصمیم گرفت خدمات خود را در روسیه متوقف کند. انتظار می رود این شرکت خدمات خود را در اوایل آوریل (اواسط فروردین) به طور کامل متوقف کند. قبلاً شاهد بودیم که Spotify محتوای دو رسانه دولتی راشا تودی و اسپوتنیک را در ماه مارس حذف کرد و دفتر خود را در روسیه تعطیل کرد. البته لازم به ذکر است که اقدام جدید آنها تمامی کاربران کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد و دیگر سرویس های پخش موسیقی در اختیار آنها قرار نخواهد گرفت. Spotify همچنین در ماه مارس اعلام کرد که سرویس مشترک این شرکت دیگر در روسیه در دسترس نخواهد بود.

اسپاتیفای سرویس‌هایش را در کشور روسیه متوقف می‌کند

در اواخر ماه مارس نیز شاهد بودیم که دولت روسیه در حال فیلتر کردن اینستاگرام در آن کشور بود. پس از اینکه مدیران اجرایی اعلام کردند که کاربران اینستاگرام و فیس بوک در برخی کشورها می توانند محتوای خشونت آمیز علیه سربازان روسی ارسال کنند، دولت روسیه در واکنش به آن اعلام کرد که اینستاگرام را فیلتر می کند. به گفته رئیس اینستاگرام، حدود 80 میلیون نفر در روسیه از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند که با توجه به جمعیت 144 میلیونی این کشور، رقم بسیار زیادی است. پس از انتشار این خبر، کارآفرینان روسی از جایگزینی اینستاگرام در روسیه خبر دادند و اپلیکیشن روزوگرام را معرفی کردند.

لازم به ذکر است که طبق آخرین اطلاعات، این سرویس جدید در تاریخ 28 مارس 2022 (8 آوریل 1401) برای هر دو سیستم عامل iOS و اندروید و ویژگی های جدیدی مانند سرمایه گذاری گسترده مصرف کننده و دسترسی به پرداخت به محتوای موجود در در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. تصاویر منتشر شده توسط این اپلیکیشن نشان می دهد که روزوگرام شباهت های زیادی با اینستاگرام دارد و به نظر می رسد حتی آیکون و فونت اپلیکیشن روزوگرام نیز مشابه اینستاگرام است و تیم روسی سعی کرده تا حد امکان این دو اپلیکیشن را شبیه به هم طراحی کند. باید دید واکنش کاربران به این اپلیکیشن که از فردا در دسترس خواهد بود، چه خواهد بود.

منبع: روی لبه

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا