اپلیکیشن و نرم‌افزار

اسکرین‌شات‌های ثبت شده در ویندوز 10 و 11 کجا ذخیره می‌شوند؟

اگر در ویندوز 10 یا 11 اسکرین شات می گیرید، این تصاویر کجا ذخیره می شوند؟ محل ذخیره سازی آنها به ابزارهای مورد استفاده برای این کار بستگی دارد که در ادامه به آنها و مکان ذخیره اسکرین شات ها خواهیم پرداخت.

اگر کلید صفحه چاپ (PrtScn) شما استفاده میکنید

یکی از کلیدهای صفحه کلید Print Screen یا PrtScn نام دارد. با استفاده از این روش اسکرین شات های مورد نظر در سیستم ذخیره نمی شود، بلکه فقط در کلیپ بورد که قسمت ویژه ای از حافظه برای کپی و چسباندن است ذخیره می شود. برای ذخیره این اسکرین شات ها ابتدا باید تصویر را در یک ویرایشگر تصویر مانند Paint قرار دهید و سپس فایل را ذخیره کنید.

اگر از Alt + Print Screen برای گرفتن اسکرین شات از پنجره پاپ آپ استفاده می کنید، یا Windows + Shift + S را برای گرفتن اسکرین شات فشار می دهید، باید همین کار را برای ذخیره تصویر انجام دهید.

اگر کلیدها Windows + Print Screen شما استفاده میکنید

اگر Windows + Print Screen را برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10 یا 11 فشار دهید، تصاویر در پوشه Screenshots در پوشه Pictures ذخیره می شوند. آدرس دقیق این پوشه C: \ Users \ است[User Name]\ تصاویر \ اسکرین شات ها جایگزین شدند [User Name] شما باید نام انتخاب شده برای اکانت ویندوز را وارد کنید.

اگر از ابزار ابزار برش یا برش و طرح شما استفاده میکنید

ویندوز 11

ویندوز 10 و ویندوز 11 از ابزاری به نام Snipping Tool برای گرفتن اسکرین شات استفاده می کردند، اما ویندوز 10 نیز ابزاری مشابه به نام Snip & Sketch داشت. این ابزارها گرفتن اسکرین شات را برای کاربران آسان می کند و به آنها اجازه می دهد آن تصاویر را در پوشه مورد نظر ذخیره کنند.

برای استفاده از ابزار برش، می توانید Win + Shift + S را فشار دهید و سپس قسمتی را که می خواهید از آن اسکرین شات بگیرید، مشخص کنید. با این کار یک پنجره پاپ آپ ایجاد می شود که می توانید روی آن کلیک کنید تا تصویر را ویرایش کنید. پس از انجام این کار، روی نماد ذخیره کلیک کنید تا تصویر در مکان مورد نظر ذخیره شود.

اگر از ابزارهای دانلود شده استفاده می کنید

برنامه های مختلفی برای گرفتن صفحه نمایش وجود دارد که با کمی جستجو می توانید آنها را پیدا کنید. در این برنامه ها به راحتی می توانید با مراجعه به قسمت تنظیمات محل ذخیره اسکرین شات ها را تغییر دهید.

اگر هنوز نمی توانید اسکرین شات ها را پیدا کنید

اگر با وجود تمام این نکات، باز هم نمی توانید اسکرین شات ها را پیدا کنید، ابتدا چند اسکرین شات بگیرید، سپس Windows + E را فشار دهید تا پنجره Explorer باز شود و سپس datemodified: امروز را در نوار جستجو برای دریافت همه فایل های امروز مشاهده کنید. سیستم.

با کمی جستجو می توانید اسکرین شات های جدیدی پیدا کنید و پس از کلیک راست روی آن ها باید گزینه Open File Location را انتخاب کنید. و شما به راحتی می توانید به محل ذخیره اسکرین شات ها برسید.

منبع: How To Geek

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا