افزایش سرایت‌پذیری کرونا / احتمال بومی شدن بیماری در دنیا | دکتر رضا غیاثوند

افزایش سرایت‌پذیری کرونا / احتمال بومی شدن بیماری در دنیا | دکتر رضا غیاثوند

یکی از اعضای کمیته اپیدمیولوژی کرونا گفت: “این جهش می تواند مسری بودن ویروس را افزایش دهد و آینده ای را تصور کند که جهشی در آن ایجاد شود و ویروس را مسری تر کند.”

دکتر احسان مصطفوی در مصاحبه با سایت خبری ، وی گفت: بر اساس گزارش های منتشر شده ، در ایران نیز مانند سایر نقاط جهان ، هیچ مدرکی دال بر جهش در ویروس باعث افزایش بیماریزایی ویروس نشده است. اما به نظر می رسد این جهش ها شیوع بیماری را افزایش داده است.

دو احتمال در مورد آینده تاج

وی افزود: مطالعه در حال انجام جهش های ویروسی در ایران و سایر کشورها باید انجام شود. اگر جهش ویروس بیماری زایی و عفونت آن را افزایش دهد ، مبارزه با ویروس چالش برانگیزتر خواهد بود و عواقب آن برای جامعه بین المللی بیشتر خواهد بود. احتمال دیگری که می تواند برای آینده Covid-19 متصور شود ، وقوع جهشی است که در آن مسری کاهش یافته و دیگر نمی تواند انسان را به راحتی آلوده کند. در این حالت می توان به ویروس SARS اشاره کرد که نوع دیگری از ویروس کرونا است. ویروس SARS در زمان شیوع 26 کشور را آلوده کرده است. با این حال ، ویروس به دلیل سلامت عمومی به خوبی کنترل شده بود و جهش های تصادفی معمول ویروس ، ویروس SARS را به ویروسی تبدیل کرد که در گذشته به راحتی به انسان منتقل نمی شد.

آیا تاج بومی می شود؟

رئیس مرکز تحقیقات بیماریهای نوظهور و عودکننده در انستیتوی پاستور ایران در مورد امکان بومی سازی ویروس کرونا یا نه؟ وی گفت: “در بیشتر بیماری های عفونی که حتی واکسن م effectiveثری برای آنها وجود ندارد ، این بیماری معمولاً حداقل در مناطقی از جهان موضعی است.” هنوز هیچ واکسن موثری برای بیماری کرونر قلب وجود ندارد و ایمنی طولانی مدت آن به درستی قابل ارزیابی نیست ، بنابراین اکنون باید فرض کنیم که بیماری کرونر قلب احتمالاً در سراسر جهان بومی شود.

آلودگی هوا باعث شکل گیری شدید تاج می شود

وی در مورد نقش آلودگی هوا در انتقال ویروس کرونا اظهار داشت: به طور قطعی اثبات نشده است که آلودگی هوا می تواند مرگ و میر تاج را افزایش دهد ، اما طبق شواهد موجود ، آلودگی هوا باعث آسیب به قلب و این می تواند باعث شود فرد مبتلا به بیماری کرونر قلب نوع شدیدتری از بیماری را تجربه کند ؛ در عین حال ، آلودگی هوا می تواند باعث التهاب ریه ها شود ، که به نوبه خود آسیب پذیری یک نفر به تاج.

مصطفوی افزود: از طرف دیگر ، این فرضیه ها وجود دارد كه ذرات ویروس می توانند توسط ذرات معلق در هوا منتقل شوند ؛ اگرچه این هنوز اثبات نشده است ، اما اگر دوباره اثبات شود ، ابعاد تأثیر آلودگی هوا بر جدید ویروس کرونا دوباره افزایش می یابد. ” به طور کلی ، چندین شواهد نشان می دهد که آلودگی هوا می تواند باعث ایجاد اشکال شدیدتری از بیماری در بیماران شود.

انتهای پیام

منبع :
https://drghiasvand.com/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D9%88%D9%85/
تاریخ انتشار :
2020-10-20 04:53:03

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا