افزایش محدودیت فوروارد پیام در واتس‌اپ؛ جلوگیری از گسترش اخبار جعلی درباره ویروس کرونا

تیم WhatsApp در دو سال گذشته اقداماتی را برای مبارزه با انتشار اخبار جعلی انجام داده است. شیوع گسترده ویروس کرونا منجر به انتشار سریع انواع اخبار جعلی و کذب در بین کاربران شده است و اکنون واتس اپ اعلام کرده است که محدودیت های ارسال پیام ها در حال افزایش است.

این شرکت در وبلاگ خود نوشت: «بر اساس محدودیت جدید، کاربران می‌توانند در هر زمان تنها یک پیام را برای ارسال پیام‌هایی که بیش از پنج بار فوروارد شده‌اند، ارسال کنند. در همین راستا باید دو سال پیش اشاره کنیم که واتس اپ محدودیت های ارسال پیام را به 5 نفر در هر تجربه محدود کرد. اگرچه چنین محدودیتی سرعت انتشار اخبار جعلی را کاهش داده است، اما این راه حل جدید واتس اپ نشان می دهد که بسیاری از کاربران موفق شده اند اخبار جعلی زیادی را به طور گسترده منتشر کنند.

واتساپ

یکی از سخنگویان واتس اپ به TechCrunch گفت که از امروز این محدودیت برای کاربران این سرویس در سراسر جهان در دسترس خواهد بود. پس از شیوع گسترده کووید-19، واتس اپ به عنوان محبوب ترین پیام رسان جهان، به پلتفرمی محبوب برای استفاده مردم از این سرویس برای انتشار انواع اخبار جعلی تبدیل شده است. چندی پیش نخست وزیر ایرلند از مردم خواست از اشتراک گذاری اطلاعات تایید نشده در گروه ها در واتس اپ خودداری کنند. این محدودیت جدید بدون شک انتشار اطلاعات مختلف را برای مردم دشوار می کند و باید زمان بسیار بیشتری را برای آن صرف کنند.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا