افزایش نگران کننده میزان استفاده از اپلیکیشن‌های گوشی هوشمند در سال 2020

بر اساس یک مطالعه گسترده، مردم در سراسر جهان به طور متوسط ​​3.1 ساعت از زمان خود را صرف کار با برنامه های مختلف تلفن می کنند، به این معنی که میزان استفاده از برنامه های کاربردی گوشی های هوشمند توسط مصرف کنندگان یک چهارم زمانی است که آنها بیدار هستند.

بر اساس گزارش های موسسه آمار App Annie و همچنین نگاهی به تغییرات و تحولات صنعت گوشی های هوشمند، سال 2020 را باید آغاز عصر جدیدی در صنعت دانست. اضافه شدن دوربین های متعدد، صفحه نمایش بزرگتر، افزایش چشمگیر سخت افزار و حافظه داخلی و پیشرفت های شگرف در سیستم عامل این گجت ها باعث شده تا محصولاتی بیشتر و بیشتر شبیه به خانه باشند.

در حالی که در سال های گذشته امکان انجام یک سری فعالیت های خاص با گوشی های هوشمند وجود داشت، حالا این محصولات به جایی رسیده اند که می توانید بدون دردسر سخت ترین بازی ها را با آن ها تجربه کنید. کمتر از یک هفته پیش لنوو و ایسوس گوشی های مخصوص بازی خود را معرفی کردند. محصولاتی که قابلیت های نرم افزاری و سخت افزاری فوق العاده ای دارند و آینده ای متفاوت را نوید می دهند.

از گوشی های گیمینگ که بگذریم، به محصولات تاشو می رسیم. آنهایی که شکل و شمایل عجیبی دارند اما هنوز 100% برای رفع نیاز مصرف کنندگان مناسب نیستند. با این حال، تا چند سال پیش، ما هیچ‌کدام از این موارد را نمی‌دیدیم، بنابراین مصرف‌کنندگان برای انجام کارهای خود کمتر به تلفن‌های همراه متکی بودند. با این حال، یکی دو سال گذشته تاریخ متفاوتی دارد. اهمیت و جایگاه گوشی های هوشمند نسبت به سال های گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است.» این پستی است که هرمان لی، مدیر ارشد خدمات حرفه ای در App Annie، حدود سه روز پیش در وبلاگ خود منتشر کرد.

در سال 2019، استفاده از برنامه های کاربردی گوشی های هوشمند توسط مصرف کنندگان نسبت به سال 2015 (2.1 ساعت در روز) به طور متوسط ​​حدود 50 درصد افزایش یافته است که به گفته App Annie، این به دلیل سرعت بیشتر و پایداری بیشتر خطوط اینترنت است. چنین نتیجه ای کاملاً چشمگیر بود. در میان کشورهای مورد بررسی، مصرف کنندگان در ایالات متحده، هند، اندونزی، پاکستان و روسیه نیز بیشترین افزایش را در ساعات کاری داشتند.

به گفته هرمان، با افزایش کل زمان استفاده از گوشی ها و اپلیکیشن ها، محبوبیت مجموعه خاصی از اپلیکیشن ها افزایش یافته است. به عنوان مثال، طبق برج حسگر مؤسسه آماری، TikTok یکی از پربارگیری‌ترین برنامه‌ها در ایالات متحده در طول اپیدمی تاج و تخت بود، با 2 میلیارد بارگیری در سراسر جهان. تنها در ماه ژوئن امسال تعداد دانلودهای این برنامه به 87 میلیون نفر رسید که در اپ استور و گوگل پلی نیز در همان ماه رتبه اول را به خود اختصاص داد.

کاربران این نرم افزار اجتماعی محبوب به طور متوسط ​​16 ساعت و 20 دقیقه در ماه را صرف آن می کنند که روزانه تا نیم ساعت می رسد. در آگوست 2018، نتیجه بررسی Sensor Tower برای میانگین استفاده ماهانه از اپلیکیشن TikTok تنها 5 ساعت و 4 دقیقه بود که تفاوت قابل توجهی با نتیجه فعلی دارد!

دکتر میخائیل ورشاوسکی، یکی از معروف‌ترین پزشکان روسی الاصل در آمریکا که به عنوان پزشک خانواده فعالیت می‌کند، می‌گوید استفاده مداوم از گوشی‌های هوشمند مانند داروها بر مغز تأثیر می‌گذارد و مصرف‌کنندگان باید از آن استفاده کنند. این وسایل منطقی و ضروری هستند. .

چند ساعت از وقت خود را در روز صرف استفاده از اپلیکیشن های گوشی های هوشمند می کنید؟ به نظر شما در عصر ارتباطات و همچنین گسترش کارهای مرتبط با فناوری، آیا می توان از اپلیکیشن های گوشی های هوشمند در کمتر از 3.1 ساعت استفاده کرد؟

منبع: کسب و کار فاکس

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا