امکان برقراری تماس تصویری 50 نفره در اینستاگرام فراهم شد

به نظر می رسد فیس بوک با کمک سرویس مسنجر رومز تماس های ویدیویی اینستاگرام را همزمان به 50 نفر افزایش داده است.

پس از شیوع ویروس کرونا، بسیاری از مردم مجبور شدند در خانه بمانند و کارهای خود را به صورت آنلاین انجام دهند. در این میان، نقش نرم افزارهای ارتباطی بسیار پر رنگ تر شده است. معلمان، کارکنان و нужда به برنامه ای نیاز داشتند تا همزمان با تعداد زیادی از همکاران یا دانش آموزان در ارتباط باشند و اینجاست که اهمیت تماس تصویری دو چندان شده است.

از آنجایی که افراد کمی چنین وضعیتی را پیش بینی کرده اند، اپلیکیشن هایی مانند واتس اپ یا اینستاگرام از تماس تصویری با تعداد محدودی کاربر همزمان پشتیبانی می کنند، اما ظاهرا فیس بوک با اینستاگرام این مشکل را حل کرده و حالا این شبکه اجتماعی می تواند از مسنجر استفاده کند. اتاق ها از تماس تصویری همزمان بین 50 نفر پشتیبانی می کنند.

اخیراً در توییتر اعلام شد که اینستاگرام از مسنجر روم ها پشتیبانی می کند، به این معنی که کاربران می توانند از این سرویس برای شرکت در تماس های ویدیویی با حداکثر 50 نفر در یک زمان استفاده کنند.

یک راه آسان برای برقراری تماس تصویری با 50 نفر. از این به بعد، می‌توانید اتاق‌هایی را در اینستاگرام ایجاد کنید و افرادی را که می‌خواهید به آن‌ها بپیوندند (برای برقراری تماس ویدیویی) دعوت کنید.

برای این کار کافیست قسمت پیام رسانی اینستاگرام را باز کرده و آیکون ویدیو را انتخاب کنید. سپس روی گزینه Create Room که به تازگی ایجاد شده است ضربه بزنید و در نهایت می توانید از طریق لینک گروه یا با دعوت از دیگران، آنها را به یک چت ویدیویی دعوت کنید.

البته اینستاگرام قبلا چت تصویری داشت اما به لطف این قابلیت تعداد افراد حاضر در چت افزایش یافته است. اگرچه کل این فرآیند در خود اینستاگرام انجام می شود، اما ورود به چت تصویری شما را به برنامه مسنجر فیس بوک می برد که به نظر می رسد نیاز به چت تصویری 50 نفر در اینستاگرام دارد. انتظار می رود به زودی شاهد حضور چنین قابلیتی در واتس اپ باشیم که در حال حاضر حداکثر 8 نفر را به صورت همزمان در تماس های تصویری پشتیبانی می کند.

اگر همچنان به این قابلیت دسترسی ندارید، منتظر آپدیت جدید اینستاگرام باشید.

منبع: اتاق تلفن

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا