امکان تشخیص گفتار شخصی‌سازی شده به زودی به گوگل اسیستنت می‌آید

در مارس 2021، گوگل آموزش فدرال (آموزش مشارکتی) را به اندروید اضافه کرد تا عملکرد Google Assistant را در تشخیص فرمان “Hey Google” که قرار است فراخوانی شود، بهبود بخشد. البته اکنون گفته می شود که قابلیتی به نام «تشخیص گفتار سفارشی» به دستیار گوگل اضافه خواهد شد که کارایی آن را در تشخیص حروف و کلمات پرکاربرد بهبود می بخشد.

گاهی اوقات استفاده از دستیار صوتی حتی می تواند جان کاربران را نجات دهد، بنابراین شرکت ها هر ساله برای بهبود عملکرد خود تلاش می کنند. یکی از این شرکت ها گوگل است که با توجه به عملکرد بی نظیر خود در زمینه هوش مصنوعی، توانسته دستیار صوتی خود را به گونه ای آموزش دهد که در حال حاضر بهترین عملکرد را نسبت به سایر دستیارهای صوتی موجود داشته باشد.

گوگل هر سال توجه ویژه ای به دستیار دارد و امسال در رویداد I/O خود، قابلیت مکالمه با آن را تنها با نگاه کردن به دوربین معرفی کرد. امکان صحبت با “Hey Google” بدون نیاز به گفتن “Hey Google”. البته شرکت آمریکایی هنوز این قابلیت را به دستیار اضافه نکرده است اما گفته می شود روی آن کار می کند.

یکی دیگر از ویژگی هایی که بدیهی است به زودی به Google Assistant اضافه می شود، توانایی تشخیص گفتار شخصی سازی شده است. به لطف این ویژگی جدید، Google Assistant قادر خواهد بود صدای شما را ضبط و در گوشی شما ذخیره کند تا بتواند با تجزیه و تحلیل گفتار شما، آنچه را که می گویید و بیشتر می گویید تجزیه و تحلیل کند. این دقیقاً همان تکنیک یادگیری است که گوگل برای بهبود تشخیص گفتار در گوشی های هوشمند خود استفاده می کند.

به لطف این ویژگی جدید، گوگل در مقایسه با سایر شرکت های رقیب در زمینه دستیار صوتی، برگ برنده بزرگی خواهد داشت، زیرا زمانی که دستیار صوتی شما بتواند عادات صحبت کردن شما را درک و درک کند، نیازهای شما را بسیار راحت تر برآورده خواهد کرد. با رمزگشایی آخرین نسخه اپلیکیشن گوگل (گوگل)، وب سایت منبع دریافت که گوگل روی این ویژگی جدید کار می کند. همچنین، لازم نیست نگران استفاده نادرست از صداهای ذخیره شده باشید، زیرا کاربر می تواند هر زمان که بخواهد آنها را حذف کند.

همانطور که قبلا ذکر شد، این اطلاعات با رمزگشایی اپلیکیشن گوگل به دست می آید. به عبارت دیگر، تنها به این دلیل که این اطلاعات در کد برنامه ظاهر می شود به این معنی نیست که به زودی شاهد انتشار رسمی این ویژگی دستیار گوگل خواهیم بود. حتی ممکن است این اتفاق نیفتد. در حال حاضر چیزی مشخص نیست و باید منتظر ماند و دید چه خبرهای دیگری در این زمینه منتشر خواهد شد. اما صرف نظر از زمان عرضه رسمی، این ویژگی واقعا شگفت انگیز به نظر می رسد و می تواند تعامل با دستیار صوتی را تغییر دهد.

منبع:9to5Google

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا