امکان حذف تاریخچه‌ی جست‌وجوی 15 دقیقه‌ی قبل به اپلیکیشن گوگل اضافه شد

اپلیکیشن گوگل برای گوشی‌های اندرویدی در آپدیت جدیدی به کاربر اجازه می‌دهد تا تاریخچه جستجوی 15 دقیقه قبل را حذف کند.

گوگل در رویداد I/O خود در سال گذشته ویژگی جدیدی را معرفی کرد که به کاربران اجازه می‌داد به سرعت تاریخچه جستجوی 15 دقیقه‌ای قبلی خود را در برنامه Google پاک کنند. جالب اینجاست که این قابلیت در ابتدا برای کاربران iOS منتشر شده بود، اما حالا بالاخره شاهد اضافه شدن آن به گوشی های مبتنی بر اندروید هستیم.

به گفته وب سایت The Verge که مدعی است تایید این خبر را از خود گوگل دریافت کرده است، این قابلیت در حال حاضر برای تمامی گوشی های اندرویدی در حال انتشار است و باید طی هفته های آینده در اختیار تمامی گوشی ها قرار گیرد. به نظر می رسد که تاکنون تنها تعداد کمی از کاربران این آپدیت را دریافت کرده اند، اما پیش بینی می شود تعداد این افراد تا پایان ماه جاری افزایش چشمگیری داشته باشد.

هر دو پلتفرم اصلی موبایل اکنون به طور رسمی این ویژگی را دریافت کرده اند. اما گوگل یک نسخه وب تخت نیز دارد که باید ببینیم این به روز رسانی چه زمانی منتشر می شود. برای بررسی اینکه آیا این به‌روزرسانی برای گوشی شما منتشر شده است، می‌توانید در گوشی اندرویدی خود وارد برنامه Google شوید و روی عکس نمایه خود ضربه بزنید. در این قسمت اگر چیزی به نام Delete last 15 دقیقه وجود داشته باشد به این معنی است که این آپدیت جدید را دریافت کرده اید وگرنه باید منتظر انتشار آن باشید.

امکان حذف تاریخچه‌ی جست‌وجوی 15 دقیقه‌ی قبل به اپلیکیشن گوگل اضافه شد
امکان حذف تاریخچه‌ی جست‌وجوی 15 دقیقه‌ی قبل به اپلیکیشن گوگل اضافه شد

جالب اینجاست که گوگل در ابتدا تصمیم گرفت این قابلیت را تا پایان سال 2021 و فقط برای بهترین گوشی های اندرویدی ارائه دهد. اما نمی دانیم چرا، اما بنا به دلایلی این امر نه تنها به تعویق افتاده است، بلکه دیگر «فقط یک پرچمدار» نیست. یعنی تمامی کاربرانی که گوشی اندرویدی دارند و از گوگل استفاده می کنند می توانند این قابلیت را دریافت کنند.

در سیستم های دسکتاپ، گوگل به کاربران اجازه می دهد تا تاریخچه جستجوی خود را هر 18، 3 یا 36 ماه یکبار پاک کنند. به‌طور پیش‌فرض، همه حساب‌های Google جدید نیز تنظیم شده‌اند تا جستجوی خود را به‌طور خودکار هر 18 ماه پاک کنند.

در حال حاضر، برای استفاده از گزینه های مختلف برای حذف سابقه جستجوی گوگل، کافی است تاریخچه جستجوی خود را در قسمت My Activity وارد کرده و روز یا بازه زمانی خاصی را برای حذف تاریخچه خود انتخاب کنید. جستجوی اپلیکیشن گوگل. در گوشی‌های اندرویدی نیز، کاربر می‌تواند با کلیک بر روی تاریخچه جستجو در زیر عکس نمایه Google خود، بازه زمانی مشخصی را برای پاک کردن تاریخچه جستجوی خود تعیین کند.

این به روز رسانی برنامه های خاص خود را دارد. از جلوگیری از ترافیک گرفته تا حذف مواردی که نمی خواهیم روی گوشی ما تاثیر بگذارد. چون در حال حاضر حداقل مبلغی که می توانید برای این کار بگیرید فقط 3 ماه است و اصلا زمان مناسبی به نظر نمی رسد. با این حال، قبل از سپری شدن 15 دقیقه باید سابقه جستجوی خود را پاک کنید، در غیر این صورت باید سه ماه صبر کنید تا دوباره حذف شوند. آیا این آپدیت را دریافت کردید؟

منبع: Android Central

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا