انتقال بی‌سیم فایل بین ویندوز 10 و گوشی‌های سامسونگ راحت‌تر می‌شود

روش های مختلفی برای انتقال فایل های مختلف از کامپیوتر به گوشی وجود دارد، اما اکنون سامسونگ و مایکروسافت این کار را برای کاربران آسان کرده اند. در آخرین نسخه بتای ویندوز 10، کاربران گوشی های سامسونگ مانند گلکسی اس 10 یا اس 20 می توانند به راحتی فایل ها را به صورت بی سیم به ویندوز 10 انتقال یا دریافت کنند.

به طور کلی، مایکروسافت مدت هاست که ادغام بین ویندوز 10 و تلفن های اندرویدی، به ویژه سامسونگ را بهبود بخشیده است. ماه گذشته، مایکروسافت قابلیت کپی و پیست ویندوز 10 را بر روی گوشی های سامسونگ معرفی کرد و کاربران گوشی های اندرویدی می توانند اعلان های تلفن را دریافت کنند یا حتی به تماس ها از رایانه ویندوزی خود پاسخ دهند. لازم به ذکر است که اپلیکیشن های شخص ثالث زیادی وجود دارند که سال هاست این کار را انجام می دهند، اما در هر صورت ارائه این ویژگی ها این کار را برای عموم مردم آسان می کند.

انتقال فایل

برای استفاده از این ویژگی، به برنامه Microsoft Your Phone و برنامه Link to Windows در گوشی سامسونگ خود نیاز دارید. در حال حاضر محدودیت این ویژگی 512 مگابایت است، بنابراین به عنوان مثال نمی توانید فیلم های HD را از رایانه شخصی به گوشی منتقل کنید. همچنین امکان ارسال 100 فایل با هر بار تلاش وجود دارد. در نهایت، تلفن‌ها و رایانه‌ها باید به یک شبکه Wi-Fi متصل باشند و گوشی‌های سامسونگ به نسخه 1.5 اپلیکیشن Link To Windows نیاز دارند که لزوماً همه گوشی‌های سامسونگ از آن پشتیبانی نمی‌کنند.

همانطور که گفته شد، این ویژگی در حال حاضر در آخرین نسخه بتا ویندوز 10 موجود است، اما به احتمال زیاد در آپدیت عمومی بعدی در دسترس همه کاربران قرار خواهد گرفت.

منبع: Engadget

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا