اخبار مشتریان

انتقال کرونا از مادر به جنین ممکن است؟ | دکتر رضا غیاثوند

بهار طاهرخانچی ، با حضور در وب سایت خبری “طبیب” ، با تأکید بر اینکه تاج از مادر به جنین منتقل می شود ، گفت: “ما شایعه آلوده نشدن کودکان را پاک خواهیم کرد و تا آنجا که ممکن است از فرزندان خود مراقبت خواهیم کرد ، زیرا همه گروه های سنی از نوزاد به کودک دیگر آلوده هستند.

بهار طاهرخانچی با اشاره به اینکه متأسفانه موارد زیادی از بیماری عروق کرونر قلب در کودکان مشاهده شد ، یادآور شد: در ابتدای بیماری عروق کرونر قلب شایعات زیادی مبنی بر آلوده نشدن کودکان را شنیدیم اما هرچه پیشرفت کردیم مشاهده کردیم که کودکان از سنین پایین آلوده می شوند اکنون تا زمانی که عفونت از بدو تولد گزارش نشده باشد ، که در آن کودک گاهی بیمار است و گاهی اوقات بیمار نیست ، اما آزمایش مثبت است. سرانجام روی کودک تأثیر می گذارد ، به همین دلیل انتقال مادر به جنین اثبات و مشاهده شد.

وی ادامه داد: این بدان معنا نیست که ما در این گروه هیچ گونه مرگ و میر نداشته ایم ، مرگ و میر هم در نوزادان و هم در کودکان مشاهده شده است ، بنابراین ما باید این شایعه را در ذهن خود پاک کنیم که کودکان آلوده نیستند و تا آنجا که ممکن است مراقبت از کودکان خود را شروع کنیم. ممکن است ” بیایید زیرا همه گروه های سنی از نوزادان تا کودکان آلوده هستند و حتی موارد جدی نیز داریم ، با این حال ، مهمترین خطر برای کودکان ناقل پدربزرگ و مادربزرگ و افراد در معرض خطر ، تا زمانی که علامتی در خود پیدا نکنید ، پدربزرگ و مادربزرگ را به خانه زیرا آنها قبل از شروع علامت با شما بودند و احتمالاً حمل کننده هستند.

وی گفت: “آیا مولتی ویتامین دادن به کودکان امروزه یک شمشیر دو لبه است ، زیرا از زمان شیوع بیماری عروق کرونر قلب ، کودکان فعالیت کمتری داشته و بدون تحرک در خانه بیش از حد غذا می خورند و بیشتر اوقات.” آنها اضافه وزن پیدا می کنند و این مولتی ویتامین ها باعث چاقی کودکان می شود و ثابت شده است که چاقی یکی از عوامل مستعد کننده Covid است ، کودکان شش ماه قبل اغلب شش پوند وزن اضافه می کنند. نکته دیگری که باید تأکید کنم این است که کودکان زیر دو سال و کودکان مبتلا به بیماری های شدید قلبی و تنفسی نباید ماسک بزنند ، زیرا در تهیه اکسیژن مشکل دارند و بهترین راه حل ماندن در خانه است.

طاهرخانچی همچنین در مورد تب و بثورات در کودکان یادآور شد: این بیماری معمولاً باعث بروز بیماری های پوستی در کودکان می شود ، مدتی صحبت از بیماری کاوازاکی بود که یکی از دلایل ویروس های بیماری کاوازاکی است که بار دیگر شناخته شده و مشخص نیست ، این ویروس کرونا نیز می تواند وجود داشته باشد ، اما این واقعیت که تب از بین می رود و بعداً بثورات ظاهر می شود ، ممکن است به دلیل رزولا باشد ، یک ویروس خود محدود که در این فصل رایج است و خود به خود از بین می رود.

وی گفت: “چگونه می توان بین بیماری کرونر قلب و دیگران تفاوت قائل شد؟” “علائم به قدری شبیه و متناسب با فصل تغییر می کند که تشخیص آن دشوار است. در آغاز ، بیشتر بیماران با علائم تنفسی همراه بودند. این علائم با علائم گوارشی همراه بود و اکنون بیماران ترکیبی از علائم گوارشی و تنفسی دارند ، بنابراین ، فقط یک آزمون می تواند تشخیص دهد که آزمون متأسفانه پاسخ صحیحی نمی دهد و تا پنج روز اول قابل اعتماد نیست و در روز هشتم ، حداکثر 21 درصد پاسخ ها نادرست است. اما درخواست ما از والدین این است که در این همه گیری ، تب را به تب دندان ، تهویه هوا و سایر موارد نسبت نمی دهند و اگر کودک تب دارد و بی حال است ، باید با پزشک مشورت کنند.

این متخصص اطفال با انکار خوب بودن عروق کرونر در کودکان سه روزه ، گفت: “نه ، البته ، فقط سرفه بدون تب یا تب که متوقف شده باشد ، نشانه بیماری کرونر قلب نیست و این علائم به طور کلی باید همراه باشد. علائم دیگر ” به عنوان مثال ، به ظن تاج ، سرفه در این فصل بیشتر مربوط به آلرژی است.

طاهرخانچی در پایان با تأکید بر اینکه کودکانی که نیاز به معاینات و معاینات دوره ای دارند باید به موقع ویزیت پزشکی داشته باشند ، اظهار کرد: خانواده ها به هیچ وجه معاینه و واکسیناسیون خود را به تاخیر نمی اندازند زیرا این امر بسیار خطرناک است. علاوه بر این ، باید به یاد داشته باشم که کرونا از طریق شیر مادر منتقل نمی شود و شیردهی در مادران کرونا باید ادامه یابد. اگر مادر شیرده است ، باید دست و ناحیه شیردهی خود را با آب و صابون بشویید و از ماسک استفاده کنید. مادران شیرده و مادران شیرده می توانند دستگاه شیردوشی را به همان روش شسته و ضد عفونی کنند ، شیر را ذخیره و ذخیره کنید.

47231

منبع :
https://drghiasvand.com/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D9%86%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%85%DA%A9%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F/
تاریخ انتشار :
2020-10-21 00:58:03

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا